Jump to content

Hej jakie proponujesz rybki do akwarium Zimnowodnego

Jasko
 Share

Recommended Posts

Tak sie zastanawiam nad rybkami do akwarium zimnowodnego, niemam namysli rybek szarych naogol krajowych w wiekszosci lecz rybek ktore maja piekne barwy i ciekawe zwyczaje jak np Pielegnice.

Mam namysli akwaria okolo 1000l i wiecej a dlatego sie zastanawiam bo ogrzanie takiego zbiornika sporo kosztuje.

jakie bys wpuscil/a rybki do takiego zbiornika aby bylo kolorowe i ciekawe nawet gdyby mialo 500l.

Ja bym wpuscil

-Bass sloneczny ,zachowuje sie jak pielegnica pilnuje ikry i narybku i ma piekne kolory i do tego jest to ryba terytorialna, i jakie jeszcze??

pozdrawiam wszystkich ;)

Polecam wężogłowy ... kolorowe ... i sporo gatunków nie wymaga ogrzewania ... np. channa aurantimaculata ...

Pielęgnice z CA ... sporo gatunków też wytrzymaje bez grzałki

BTW Okonie są piękne, szczupaki ,liny ,wzdręgi też ,poszukaj fotek nie pożałujesz :o)

1000 l to zbiornik ,w któym możesz już sporo rybki hodować ...

ale ... najlepiej ,nim kupisz rybki pogadaj z ludźmi ,któzy znają się na ich hodowli ,zaloguj się na jakimś specjalistycznym forum

Witam Adrian jak i wszystkich,

ladne te wezoglowy i ciekawe, a jakie miales namysli Pielegnice do zimnej wody?

Poza tym te ktore wymieniles tez sa ciekawe ale szczupak? On chyba osiaga 150cm? Widzialem w gazecie i chyba by pozjadal wszystko?

Akwariowe rybki jakies kolorowe oprucz welonek ;)

pozdrawiam wszystkich

• 4 months later...

ja właśnie zmieniam obsadę i planuje trzymać welony, mam 450L akwarium myślę że będą miały u mnie dobrze:)

nikt nie jest raczej za welonkami bo kojarzą się z kulą -mam zamiar zmienić ten trend :D jak zmienię wystrój koniecznie wrzucę foty :mrgreen: