Skocz do zawartości

Endlera


error
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie czy gupik endlera to podgatunek gupika zwykłego pawie oczko i jak je rozróżnić bo według mnie nie ma różnic???

 

 

ENDLERA

Dołączona grafika

 

 

 

 

PAWIE OCZKO

Dołączona grafika

 

edit:

 

Jest juz post ale malo w nim informacji o gupiku endlera

 

mod: edytuj posty!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to nie przeszkodzi ci w dalszej hodowli nie mieszać ich dalej.

używaj tylko orginalnych samców a damy tylko te bezbarwne i w miarę zachowasz ład.

Cokolwiek by nie zrobił to te mieszańce i tak już są nic nie warte i przede wszystkim to już nie gupiki endlera i nigdy nimi nie będą,nawet w setnym pokoleniu.

Napisałeś to tak jakby on tworzył odmianę jakiegoś gatunku,a przecież raz zmieszana ryba z jednego gatunku z rybą drugiego gatunku już nigdy nie utworzy gatunku tylko niepotrzebną hybrydę.Inaczej gdy tworzysz odmiany w obrębie jednego z gatunków gupika,wtedy stosuje się taką metodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy gupik endlera to podgatunek gupika zwykłego pawie oczko i jak je rozróżnić bo według mnie nie ma różnic???

 

Ekmh... nawet na zdjęciach które dałeś widać ogromne różnice [ubarwienie :roll: ] ;)

No i jest też parę drobnych różnic np. wszystkie samice gupików endlera są szare [ale niektóre pawie oczka też], no i zwykle rodzą mniejszą ilość narybku.

To inny gatunek, mieszać ich się nie powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza się michał.

ja też nie mieszałabym ryb w taki sposób

jednak nie należy od początku nikogo zniechęcać do hodowli według zasad.

nawet w taki sposób można nabrać dobrych nawyków. kazdy się kiedyś uczy.

on te rybki nabył nie mając tej wiedzy a sprzedała mu je osoba,

która dobrze wie co robi i tylko chce zarobić na bezwartościowym towarze.

jeśli zrobiła to bez wiedzy,

znaczy że niepowinna była zajmować się sprzedażą asortymentu który niejest jej znany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...