Skocz do zawartości

klej z pistoletu w akwarium ?


aleksandrakk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam, jakis czas temu kupowalam uzywane akwarium i bylo razem z filtrem, sprawdzalam jak 'dmucha' i dosc mocno wydaje mi sie ze nadaje sie do akwarium wiec jesli nie jest musem wydatek na npwy to wolalabym nie wydawac..

 

problem jest taki iz nie ma jednej częsci tej z przyssawkami, i jeden z dwuch 'plastykowych wypustek' ktore trzymaja czesc z przyssawkami jest odlamany a wiec poprostu dokupic nowej czesci nie starczy (filtr na zdjeciu) chcialabym poprostu kupic przyssawki i je dokleic do filtra, ze 4 male badz 2 duze to sie zobaczy. I pytanie mam takie, czy klej z pistoletu (na zdjeciu) nadaje sie do tego ? czy utzyma dobrze i czy nie jest toksyczny moze znajdowac sie w akwarium? i jesli nie to jaki nie za drogi klej powinnam uzyc ? nie mam pojecia czy w dobrym dziale pisze ale chyba tutaj sa majsterkowicze i moze ktos mial stycznosc z tym klejem :)

 

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat pojemnośc akwarium jest tu zbędna

:OO

zbędna ?

wydaje mi się że ten filtr będzie za mały jak na takie akwarium.

Piszę na nim na pewno jaką ma moc filtracyjną etc etc.

A może jednak będzie lepiej zainwestować choć to 50 zł w nowy filtr ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autor postu pyta o klej, a nie o filtr. Czytaj posty do końca.

wiec jesli nie jest musem wydatek na npwy to wolalabym nie wydawac..

Raczej okaże się to musem

Więc po co rozwiązywać trudniejszy problem jeśli można zacząć od eliminacji w łatwiejszy ( czy ten filtr w ogóle się nadaje i jest sens go naprawiać itd. )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Autor postu pyta o klej, a nie o filtr. Czytaj posty do końca.

wiec jesli nie jest musem wydatek na npwy to wolalabym nie wydawac..

Raczej okaże się to musem

Więc po co rozwiązywać trudniejszy problem jeśli można zacząć od eliminacji w łatwiejszy ( czy ten filtr w ogóle się nadaje i jest sens go naprawiać itd. )

 

poprzedni wlasciciel mial to akwarium dlugo wlasnie z tym filtrem i mowil ze nie bylo zadnych problemow, mysle ze gupiki nie sa niewiadomo jak wymagajace a w razie czego moge dokupic cos strikte napowietrzajacego tylko.. mam troche za duzo wydatkow na ten moment wiec przynajmniej nartazie chcialabym uniknac zakupu nowego a w przyszlosci zapewne kupie jakis porzadny;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do rzeczy. ja nie używałam tego kleju w celach akwarystycznych tylko jako wypełniacz lub do elektroniki.

klej jest twardy i nie do wszystkiego się przykleja,

nie znam zasad rządzących tym klejem.

ciepły brzydko pachnie. to dla mnie znak że coś niezdrowego w min jest.

mam chore płuca i to może być moje tylko odczucie.

do łatania pęknięć lub innych odprysków stosuję zwykłe białe lub bezbarwne silikony akwarystyczne lub takie z napisem sanitarne.

np ceresit do kuchni,łazienki,akwarium itd.

dodatkowo jest dostępna wersja do pomieszczeń z obostrzonymi wymaganiami np.sanepidu.

to jest na pewno skuteczne.

występuje w dużych tubach do ręcznej wyciskarki-pistoletu jak i w małych tubach. większych sklepach budowlanych lub u konkretnych przedstawicieli branży silikonowej na pewno się dowiesz więcej.

nie ważne jaki zastosuję to pozwalam przedmiotowi przewietrzyć się nawet dwa tygodnie

po to by dobrze zasechł i wyparował z substancji podtrzymujących go w stanie płynnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...