Skocz do zawartości

Kostka lipowa i problem...


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

kupiłem gotową kostkę lipową AquaEl, jednak lecą z niej bąble wielkości jak z normalnego napowietrzacza, a z tego co wiem powinna lecieć mgiełka? Gdy zmniejszam moc to lecą wielkie bąble z jednego miejsca a jak zwiększę to z kilku miejsc i tak samo duże bąble :/ Czym to może być spowodowane?

pozdrawiam

 

red eye: Pisz poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej miałem ze strzykawki i z kostki kupione gotowe, ale właśnie tak było, że leciało kilka dużych bąbli i trochę mgiełki razem, ale myślałem, że coś jest nie tak gdyż powinna lecieć sama mgiełka, więc kupiłem samą kostkę ale teraz w ogóle nie ma mgiełki albo jeden duży bąbel albo masa dużych bąbli :/

 

Czy podłączenie pod głowicę malutkiego filtra też będzie dobrym rozwiązaniem ? (mam bimbrownie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

no właśnie wydaje mi się, że z tymi kostkami to loteria. to nie dla mnie, strasznie irytują takie zakupy bo traci się tylko czas. a za niecałe 30zł można już kupił porządny dyfuzor, który na prawdę fantastycznie działa. jedyną wada jest to, że stopniowo zarasta glonami i trzeba się wtedy ich pozbyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja kostka Aquamedic zaczęła poprawnie pracować dopiero gdy porządnie nasiąkła wodą - napęczniała i uszczelniła połączenie z plastikowym krućcem wężyka.

 

Wystarczy przed montażem na dzień dwa wrzucić kostkę do szklanki z wodą.

 

W mojej opinii ta kostka sprawdza się lepiej niż szklane dyfuzory dostepne na aukcjach (po 20 -40 zł)

 

Lepszy od niej jest z kolei dyfuzor Eheim, którego używam obecnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście mam dyfuzor do bimbrowni z filtra papierosowego. Po prostu wetknięty w rurkę doprowadzającą CO2. Tanie i się sprawdza. Bąbelki są malutkie, ale syczy trochę. Czasem przy większym ciśnieniu leci jeden duży bąbel i mgiełka.

Widziałem już taki patent wcześniej i potwierdzam działa :) filtr oczywiście od "nieużywanego" papierosa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...