Skocz do zawartości

Moczarka.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Nie_wiem co się dzieje. Mam moczarkę i zaczyna mi ona usychać od strony światła,może wiecie co się z nią dzieje???Dolewam nawóz(dopiero zacząłem,mam bimbrownie ale za dużo nie używam tej bimbrowni4-6godzin)Gdy ją kupiłem już była trochę uschnięta ale to był inny pęd czy mogła się zarazić?Czy to może za dużo światła???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Niewiem co się dzieje mam moczarkę i zaczyna mi ona usychać od strony światła,może wiecie co się z nią dzieje???Dolewam nawóz(dopiero zaczołem,mam bimbrownie ale za dużo nie używam tej bimbrowni4-6godzin)Gdy ją kupiłem już była trochę uschnięta ale to był inny pęd czy mogła sie zarazić?Czy to może za dużo światła???

Nie napisałeś nawet jaka to moczarka (argentyńska czy kanadyjska ), nie podałeś parametrów wody, oświetlenia ;/ nikt wróżką nie jest i nie będzie zgadywał ot tak...

 

Atreyu napisał(a):

Moczarka jest tą rośliną która będzie ślicznie rosła nawet w kałuży, bez nawożenia i przy 0.2w/l ;)

 

Może przedobrzyłeś z nawozem? ;)

Może to jakiś stary pęd - [takie u nich same brązowieją]?

A tego światła ile i jaki zbiornik ;)

 

 

Chyba nigdy nie miałeś "ładnej" moczarki w akwarium. Przy 0,2W nawet nie ruszy, poza tym lubi czystą wodę i wbrew pozorom dość szybko wykazuje brak odpowiednich nawozów w wodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to chyba najłatwiejsza i najmniej wymagająca w hodowli roślina akwarystyczna ;)

Miałem przez kilka tygodni 8W [coś koło 0.15w/l] żarówkę w 54l, moczarki dobrze się trzymały.

Oczywiście przy 38W [0,7w/l], nawozach, co2 rośnie nieporównywalnie szybciej, ale bez tego też było ok ;)

Rośnie także w wielu stawach w Polsce, dorastając do wielu kilku metrów - a w nich nie ma filtrów kubełkowych ;)

 

adriano1549 - świeć 10-12 ;)

Z tej długiej moczarki na całe akwarium możesz zrobić kilkanaście sadzonek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiedz się najpierw co to za roślina... Światło nawet ok choć za krótko świecone. Najprawdopodobniej Twoja roślinka wykazuje bark składników odżywczych ale nie znając żadnych parametrów wody zgadywać nie będę. Poza tym uważam, że moczarka do takiego litrażu trochę nie pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to chyba najłatwiejsza i najmniej wymagająca w hodowli roślina akwarystyczna ;)

Miałem przez kilka tygodni 8W [coś koło 0.15w/l] żarówkę w 54l, moczarki dobrze się trzymały.

Oczywiście przy 38W [0,7w/l], nawozach, co2 rośnie nieporównywalnie szybciej, ale bez tego też było ok ;)

Rośnie także w wielu stawach w Polsce, dorastając do wielu kilku metrów - a w nich nie ma filtrów kubełkowych ;)

 

adriano1549 - świeć 10-12 ;)

Z tej długiej moczarki na całe akwarium możesz zrobić kilkanaście sadzonek ;)

Niektóre rośliny w odpowiednich warunkach potrafią przetrzymać okres 2 tygodniu bez dostępu światła nieznacznie tracąc piękny wygląd. Nie porównuj filtra w akwarium do filtracji biologicznej w stawie - to są 2 rożne "światy".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...