Skocz do zawartości

Podłoże akwarystyczne Biogrunt


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam wielki problem :cry:

Zakładam w sobotę akwa 112l i nie wiem czy oprócz podłoża akwarystycznego Biogrunt mam kupić jeszcze jakiś żwirek na to pomocy!

 

Jedna paczka Biogruntu zawiera 4l i na każde 10l wody ma przypadać 1l Biogruntu, czyli w moim przypadku muszę kupić 3 paczki. I nie wiem czy tylko to czy jeszcze mam przykryć ten Biogrunt jakimś żwirkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, czytanie ze zrozumieniem to jest problem...

 

Cytat z linkowanej strony:

 

Czym jest BIOGRUNT?

 

Jest to mineralno-organiczny substrat podżwirowy wielokierunkowego działania,

który odżywia rośliny poprzez system korzeniowy, jak również

stymuluje szybkie ukorzenianie się świeżo posadzonych pędów,

co w przypadku nowo założonego zbiornika jest niezwykle ważne.

 

Dzieki swej formie jest doskonałym siedliskiem dla flory bakteryjnej dna,

jak również magazynem azotu w naszym akwarium,

a co za tym idzie przyspiesza w znacznym stopniu proces dojrzewania zbiornika

i opóźnia szereg procesów starzenia sie dna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jeno pytanko jak mają wyglądać te warstwy ? Trzeba jakieś siatki pod spód dawać ? Bo widziałem na kilku fotorelacjach z zakladania baniaka z ziemią pod spodem ze jakieś siatki, firanki itp, ludzie dają :lol:

 

I ile kg kupić żwirku do akwa 112l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jeno pytanko jak mają wyglądać te warstwy ? Trzeba jakieś siatki pod spód dawać ? Bo widziałem na kilku fotorelacjach z zakladania baniaka z ziemią pod spodem ze jakieś siatki, firanki itp, ludzie dają :lol:

 

I ile kg kupić żwirku do akwa 112l

Powiem Ci z własnego doświadczenia bo mam obecnie u siebie biogrunt. Producent zaleca 4L biogruntu na 40 litrów akwarium. Wychodzi więc na to, że musiałbyś przeznaczyć praktycznie 3 worki. Ja na swoje 112l zużyłem 1,5 worka ale wiem, że jednak dałem trochę za mało bo 2 worki byłoby idealnie. Biogrunt od żwirku oddzieliłem siatką ale uważam, że nie ma to większego sensu gdyż zbyt gęsta siatka przeszkodzi w dobrym ukorzenieniu się roślin, a troszkę większa nic nie da bo choćby podczas przesadzania roślin i tak trochę się wymiesza jedno z drugim. Dodam też, że uważam Biogrunt za dobre podłoże, choć za te same bądź trochę większe pieniądze można otrzymać inny - lepszy produkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jeno pytanko jak mają wyglądać te warstwy ? Trzeba jakieś siatki pod spód dawać ? Bo widziałem na kilku fotorelacjach z zakladania baniaka z ziemią pod spodem ze jakieś siatki, firanki itp, ludzie dają :lol:

 

I ile kg kupić żwirku do akwa 112l

Powiem Ci z własnego doświadczenia bo mam obecnie u siebie biogrunt. Producent zaleca 4L biogruntu na 40 litrów akwarium. Wychodzi więc na to, że musiałbyś przeznaczyć praktycznie 3 worki. Ja na swoje 112l zużyłem 1,5 worka ale wiem, że jednak dałem trochę za mało bo 2 worki byłoby idealnie. Biogrunt od żwirku oddzieliłem siatką ale uważam, że nie ma to większego sensu gdyż zbyt gęsta siatka przeszkodzi w dobrym ukorzenieniu się roślin, a troszkę większa nic nie da bo choćby podczas przesadzania roślin i tak trochę się wymiesza jedno z drugim. Dodam też, że uważam Biogrunt za dobre podłoże, choć za te same bądź trochę większe pieniądze można otrzymać inny - lepszy produkt.

Używasz zdań podrzędnie złożonych. Tym samym nie dajesz szans autorowi wątku na zrozumienie tego posta. Napisz mu tak, jakbyś pisał esemesa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rośliny nie należy sadzić w gruncie, gdyż wtedy korzenie jej gniją i ustaje wzrost. Najlepiej przymocować ja do kawałka drewna lub lignitu za pomocą żyłki lub przycisnąć kamieniem. System korzeniowy posiada samoistną zdolność do przymocowywania się do podłoża.

Zamykam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...