Skocz do zawartości

Tetra algizit


Elex
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ekhm .... jak to było .... Przed użyciem zapoznać się z treścią ulotki .... bla bla BLA

 

Tabletka: Czynne składniki na tabletkę: Monuron 20 mg. Ograniczone dowody działania rakotwórczego. Działa szkodliwie na organizmy wodne; może powodować długo utrzymujące się niekorzystne zmiany w środowisku wodnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roslinom mógłby zaszkodzić jajbyś przedawkował ale jeżeli tak by się stało to rybkom napewno zaszkodzi. Preparaty na glony jest to pomoc doraźna i nie na wszystki glony działają równie skutecznie. Algazit napewno szkodzi ślimakom - zabija je(obawiam się że krewetkom też może zaszkodzić tym bardziej że są one chyba raczej wrażliwe na parametry wody)

 

Jak masz b.dużą ilość glonów to zstosuj. Zadziała na sinice na inne może nie zadziałać (ale krewetki jak możesz przenieś do innego baniaka)

Glonów całkiem się nie da pozbyć z akwarium (czasem przywleczesz coś z rybkami)

Proponuję ustalić najpiew jakie masz glony zielenice, śnice, krasnorosty... i co się da usunąć mechanicznie, dbać o czystą wodę - odmulac dno z każdą podmianą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tibr glony to też rośliny. Nie mów że nie zaszkodzi na rośliny jak na bank zaszkodzi i zahamuje ich wzrost. Jedyne co mogę polecić to polepszenie parametrów wody- usunie to przyczynę powstawania, a glony likwidować mechanicznie i koniec. Tu nie ma czarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tibr glony to też rośliny. Nie mów że nie zaszkodzi na rośliny jak na bank zaszkodzi i zahamuje ich wzrost. Jedyne co mogę polecić to polepszenie parametrów wody- usunie to przyczynę powstawania, a glony likwidować mechanicznie i koniec. Tu nie ma czarów.

Masz racje, (to że napisałem że nie zaszkodzi roślinom to w senseie że bed dalej funkcjonować w akwarium) ale jak da chemi tyle żeby zachamowało wzrost roślin to obawiam się, że tak jak napisałem, przedawkuje, to zaszkodzi to również rybkom ;(

 

Co do parametrów wody jak masz dostęp do kranówki i to twardej jak ja mam to walczenie o parametry jest syzyfową pracę ( dolewam z tetry na obniżenie PH włożyłem woreczek na obniżenie twardości, NO = 0) a mam małe akwarium wiec RO bimbrownicy i niewiadomo co jeszcze nie nawsadzam, więc problem z glonami jest jak bumerang. Nawet myslałem o włozeniu ampulari ale obawiam się że zamiast glonów zje mi roslinki :)

Cuż więc podmieniam wodę odmulam i usuwam mechanicznie:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...