Skocz do zawartości

No3 Ogromne !!!


DZIUBEK2288
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie robiłem test wody i wyszło mi że mam wysokie no3 ponad 100 mg/l wodę podmieniam 20-30% co 2 tygodnie.Mam zwykły filtr wewnętrzny Aquaszut jak zmienie na Tetra tec 700 zewnętrzny to mi się poprawi woda ?

Akwarium 200 litrów

Filtr Aqua szut

Grzałka

Napowietrzacz

4x Pielęgnice Papuzie (małe)

2x Skalary

1x Plecostomus

Rośliny Kryptokoryna , amubias - niestety więcej się nie uchowało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podmień jak najszybciej większa część wody. Czym mierzyłeś NO3? Możesz kupić nitrate minus- pożywkę dla bakterii denitryfikacyjnych.

 

Sam filtr nie usunie Ci azotu. Bakterie denitryfikacyjne utrzymują się przy dość niskim poziomie tlenu (O2> 0,5mg/l H2O)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie ponownie - kupiłem sobie dokładniejszy test No3 firmy Zoolek i podmieniłem wodę tydzień temu -wymieniłem filtr wew... na zewnętrzny JBL e900 Robiłem dzisiaj test wody i wyszło mi ponad 150 mg/l. Wiem że może filtr nie "dojrzał" (dałem starter do filtra oraz wycisnąłem gąbki ze starego filtra do środka) Nawet posadziłem dodatkowe rośliny, a najdziwniejsze w tym wszystkim jest to że moje rybki (Papuzie )złożyły ikrę (tak wiem że nic z tego nie będzie) Czy to znaczy że woda im odpowiada ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem dzisiaj test wody i wyszło mi ponad 150 mg/l.

A jak odczytałeś wynik ?? to zdziebko za dużo .

Wynik odczytujemy patrząc z góry przez zdjęty plastikowy korek trzymając słoiczek nad tą karteczką z obrazkami w świetle dziennym. Patrząc na zawartość inaczej to widać czerwoną wodę i wtedy nie wiadomo co to jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...