Skocz do zawartości

Mini Hydroponika


Szwedzik10
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 10 miesięcy temu...

Gdy hydroponikę masz nad taflą wody wystarczy tam wpompować wodę, a ta zwyczajnie spłynie z powrotem do akwarium. Stawiając to pod akwarium sprawa się komplikuje. Możesz użyć 2 pompek (jedna do pompowania wody do hydroponiki, druga do odprowadzenia wody do akwarium). Jednak bardzo trudno będzie wyregulować pompki, żeby tłoczyły dokładnie taką samą ilość wody. Możesz też użyć jednej pompki do wypompowania wody, a do hydroponiki puścić wodę siłą grawitacji. Tu też ciężko będzie wyregulować pompkę. W obu przypadkach (awaria pompki, brak prądu) ryzykujesz zalanie mieszkania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Hej. Witam po latach. Dalej wierna tematowi powiem że lepiej dopompować małym wąskim wężykiem jednak od razu do zbiornika z roślinkami a siła grawitacji załatwia resztę. Regulację "odwalić" metodą wywiercania większej liczby otworków na różnej wysokości w ściance bocznej i obserwacją poziomu wody w zbiorniku. Im więcej jej odparuje ze zbiornika głównego tym mniejsza siła i ilość wpompowanej wody. jak się zagapić to i nie dopompowuje i tu ryzyko zalania żadne tylko przesuszenia całej uprawy lub tylko części.W moim przypadku odłączenie jej na dobę nie powodowało zmian a nawet lekko podtrzymywało.

 

A mam na czym trenować ponieważ i po kilku restartach te trawiaste glony na nowo odrastają jakby nie miały innych planów życiowych niż zatruwania mi życia.

Przyznam się że do puki nie powiedział mi ktoś a właściwie nie nauczyłam się że to takie pałatajstwo to nawet cieszyłam się że uprawa trawki tak dobrze mi idzie. :)

 

Szwedziku Przenajukochańszy i Złoty.

Dostałam takiego cosia jak papirus.

Podobno bagienna roślinka i ładnie w bagnie rośnie ino w żadnym z moich poradników nie znalazłam czy owa roślinka nie jest przypadkiem toksyczna lub w ogóle jakakolwiek dla życia w akwarium.

Obecnie tylko glonojady i może mieczyka wrzucę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...