Skocz do zawartości

[112l] Dobra obsada ?


Yogioh
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

:roll: Wiem, że jest już dużo tematów o obsadzie 112l akwa, ale ja chciałbym się dowiedzieć czy taka obsada jaką planuję sie nada do mojego akwa:

 

Baniak: 112l 80x35x40

 

Planuję trzymać:

 

:arrow: 1+3 Gupiki

:arrow: 1+1 Molinezje Ostrouste

:arrow: 1+1 Mieczyki Żaglopłetwe

:arrow: 1+1 Ramirezy ( I tutaj mam właśnie pytanie czy Ramirezki nie będą agresywne w stosunku do żyworódek?)

:arrow: 6 Kiryski Panda

 

 

Roślinki, które planuje:

Nurzaniec

Anubias

Zwartka

Cabomba

Moczarka Kanadyjska

 

I jakie poza wymienionymi roślinkami proponujecie ? (Proszę o jakieś ładne i proste w hodowli)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mówisz masz :mrgreen: To kupię 2 haremki :lol:

Akwarium zamówione (cały zestaw z wyposażeniem i szafką 495zł) będzie w sobote a za jakieś pół miesiąca będzie można je obejrzeć w galerii :lol:

 

Edit:

Akwarium już jest a w nim:

 

6 x neonki innesa

5 x 2 gupiki + 4 młode

2 x 1 molinezje ostrouste

1 x 1 mieczyki

1 x kirys spiżowy

2 x kosiarki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja ostateczna obsada wygląda tak:

 

16 x Neon Innesa

2 x 5 Gupik + 4 młode

1 x 2 Molinezja Ostrousta

1 x 1 Mieczyk

2 x Bocja Wspaniała (Nie piszcie żebym oddał, bo za żadną cenę ich nie oddam)

1 x Labeo Bicolor ( --||--)

 

Rybki, które pływają w akwarium, ale w sobotę już ich nie będzie

2 x Kosiarka

1 x Kirys Spiżowy

 

Jak widać nie mam ekipy sprzątającej, co najbardziej nada się do mojego baniaka ?

Myślałem o 6szt. Kirysków Panda lub Otoskach (nie mam pojęcia ile sztuk)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 x Bocja Wspaniała (Nie piszcie żebym oddał, bo za żadną cenę ich nie oddam)

 

Najpierw pytasz o obsadę - uzyskujesz odpowiedź - robisz po swojemu - znowu pytasz...

Bocje kompletnie nie nadają się do tego akwarium, poza tym są stadne [2 to raczej nie stado], no i osiągają bardzo bardzo duże rozmiary - za duże jak na takie akwarium.

Twój post z innego tematu:

Najpierw to się sprawdza wymagania rybki czy nadaje się do naszego zbiornika, a ty kupiłeś rybkę o której nie masz zielonego pojęcia

O ironio...

 

Co do labeo, sytuacja jest podobna - cytat z SA:

Największym błędem popełnianym przez akwarystów jest umieszczanie tej pięknej ryby w towarzyskim akwarium. Grubowarg dwubarwny zupełnie się do niego nie nadaje, ze względu na swoje agresywne zachowanie w stosunku do przedstawicieli innych gatunków, a także wobec innych grubowargów

Kupiłeś jednego kiryska [ryba stadna], teraz go oddasz i chcesz kupić pandy...

Ryby to nie zabawki że się co chwila je kupuje i oddaje - powinieneś na początku ustalić docelową [i prawidłową] obsadę i się jej trzymać. Mógłbym zrozumieć że kupiłeś taką obsadę jaką masz, gdybyś dopiero co trafił na to forum i nie założył tego tematu...ale sam o obsadę pytałeś wcześniej i masz świadomość że nie wszystkie ryby nadają się do twojego akwarium.

Dlaczego je więc trzymasz...bo Ci się podobają?

Zanim cokolwiek kupisz/oddasz - ustal docelową obsadę.

 

Co do "ekipy sprzątającej" otoski będą się nadawać [pod warunkiem że oddasz te ryby które się nie nadają].

Możesz ich kupić wtedy nawet trochę więcej niż 5 sztuk ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem przed zakupem Bocji i widziałem różne tematy w jednym pisało, że Bocji wystarczy minimum 50l ale na to nie zwracałem uwagi bo to dla mnie śmieszne, więc szukałem dalej i z tego co znalazłem to Bocja potrzebuje minimum 100l więc zakupiłem 2 szt. (gdyby nie plaga ślimaków bym ich nie kupił, ale jak wcześniej pisałem wyczytałem, że Bocje nadają sie do mojego akwa), nie po to daję 22zł za dwie ryby, by je za tydzień czy dwa oddać za darmo, bo wątpię by ktoś kupił takie rybki (mogą mu się wydawać za drogie).

 

Labeo mam już 3 lub przeszło 3 lata i z tego względu nie chcę go już oddawać, tym bardziej, że dostałem go w prezencie od dziadka i to moja jedyna pamiątka, która mi po nim została :cry:

 

Kiryska mam już około roku nie kupiłem go teraz (nie bierz za takiego Czuba, że tak powiem :( , który nie wie że kiryski to ryby stadne, bo doskonale o tym wiem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skuteczność 2 bocji w małym litrażu jak chodzi o zwalczanie ślimaków jest raczej znikoma...

Te ryby w stadzie [i odpowiednio dużym akwa] czują i zachowują się inaczej.

Co do litrażu jaki wymagają - w internecie jest wiele informacji na ten temat, bardzo dużo nieprawdziwych...

Natomiast na logikę - mogą dorastać do ok 25cm... to bardzo dużo więc do akwarium o wymiarach dna 80x35 raczej się nie nadają - trudno to sobie wyobrazić, szczególne że bocje kupowane w sklepie mają zwykle po kilka cm...

O wiele lepiej w walce ze ślimakami w tym litrażu sprawdzą się helenki - było to klepane tysiąc razy na forum ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...