Skocz do zawartości

proszek do pieczenia vs bimbrownica ?


Takijeden
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

a czy proszek do pieczenia wytwarza "czyste" CO2 takie jak bimbrownia?

Bo w planie mam naprodukować w ten sposób gaz i moim sprytnym urządzeniem zamgazynować i później odpowiednio dozować do akwarium ale obawy mam co do jakości CO2 z proszku do pieczenia. Na pewno w roztworze proszek + woda przeważa CO2 ale czy inne gazy już niechciane też są ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie radze kombinować z magazynowaniem gazu...

Jak masz na myśli jakieś wynalazki w stylu zrobienie bimbrowni bez wężyka odprowadzającego gaz, to zbyt dużo go w środku butelki nie zmagazynujesz bo w pewnym momencie butelka mogłaby nie wytrzymać po prostu ciśnienia...

Wytłumacz dokładniej co planujesz to będzie łatwiej doradzić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi o konstrukcje urzadzenia ani o sposoby magazynowania lecz pytanko było czy CO2 z drożdży czy z kupnej butli jest takie samo jak z proszku do pieczenia ? ( chodzi mi czy CO2 z proszku nie jest jakoś inne i czy naprzykład nie zaszkodzi bo .... nie wiem ale mozliwe ze proszek wydziela jeszcze jakieś inne związki ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasy to ja mam od Hu...a :) nie chodzi o to ze pójdę i kupie dyfuzor z co2 ( chociaż tak prawdopodobnie niedługo będzie ) ale jak to fajnie coś sobie samemu zmontować z te mroźne wieczory :) .... Fakt ryzyko jest małe ale jest Jednak ciągłe grzebanie łapą w baniaku mnie denerwuje a nie "ryzyko", Ale powiem wam ze napompowałem co2 z dużej przemysłowej butli w balona i podłączyłem do " mojego " systemu :) i elegancko delikatnie się sączyło CO2. Później wrzucę to na jutuba i zobaczycie jak delikatnie

"dmucha" i nawet nie brzydko to wygląda. Choć sam balon miałem schowany w szawce pod aqwa gdzie mam duuzo miejsca i z całej instalacji tylko wEzyk był widoczny.

postaram się pokazać na rysunku schemat tego :

PS.

Ktoś używał Co2 z alegro te po 15zł ? http://www.allegro.pl/item900727554_mhk ... nawoz.html czy to wartoo kupić czy inwestować w coś drogiego ?

 

ahaed: kasy masz od czego?? Regulamin, punkty: 5.1 oraz 5.2c.

post-4437-13685158266545_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasy to ja mam od Hu...a :) nie chodzi o to ze pójdę i kupie dyfuzor z co2 ( chociaż tak prawdopodobnie niedługo będzie ) ale jak to fajnie coś sobie samemu zmontować z te mroźne wieczory :) .... Fakt ryzyko jest małe ale jest Jednak ciągłe grzebanie łapą w baniaku mnie denerwuje a nie "ryzyko", Ale powiem wam ze napompowałem co2 z dużej przemysłowej butli w balona i podłączyłem do " mojego " systemu :) i elegancko delikatnie się sączyło CO2. Później wrzucę to na jutuba i zobaczycie jak delikatnie

"dmucha" i nawet nie brzydko to wygląda. Choć sam balon miałem schowany w szawce pod aqwa gdzie mam duuzo miejsca i z całej instalacji tlko wEzyk był widoczny.

postaram się pokazać na rysunku schemat tego :

PS.

Ktoś używał Co2 z alegro te po 15zł ? http://www.allegro.pl/item900727554_mhk ... nawoz.html czy to wartoo kupić czy inwestować w coś drogiego ?

Butla ze sprężonym CO2 1000ml hm przecież masz kasy od ...a skoro tak to poco ci taka butelka jak spray proponuje

http://www.allegro.pl/item883430043_jbl ... awawa.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh to co2 w spreyu :roll:

Na dłuższa metę jest to metoda droższa od butli... no ale jak Cię stać ;)

 

Ale zbiornik do CO2, mianowicie balon...

Trudno będzie Ci uszczelnić połączenie balona z wężykiem, to nie jest tak jak w bimbro że da się trochę silikonu i będzie, w balonie będzie spore ciśnienie... do tego wizja balonika leżącego na akwarium jest trochę dziwna ;)

 

Ja rozumiem że chcesz coś zmajstrować po swojemu, ale takie rzeczy najlepiej robić z oświetleniem, a w długie zimowe wieczory zająć się sadzeniem, pielęgnacją i przycinaniem roślin a CO2 podawać z butli ;)

 

Co prawda to trochę sztuka dla sztuki i będziesz musiał stawić czoło kilku problemom natury konstrukcyjnej...

Aczkolwiek pomysł ciekawy, spróbować możesz i jak Ci się uda to chętnie zobaczę efekty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten pomysła mi już działa od dobrego tygodnia . Uszczelnienie balona z wezykiem jest banalne .... mocno owinięte nicią i trzyma się mocno ... CO2 mam dużo w balonie i rzeczywiscie ciśnienie jest spore dla tego mam tam dwa " reduktory" jeden od kroplówki i jeden co był orginalnie z kompletu filtra . Całość jest schowana pod akwarium w szafce i jednym dodatkowym wężykiem CO2 dostarczane jest do wody wiec nic nie widać .

 

p.s.

@ecikgfc ... nie przesadzaj ... nie az tyle.Pozdrawiam

@ reszta .....sory za regulamin.

dołączę link do filmu .

 

Przedmiotem filmu jest co2 a nie akwarium :) W rzeczywistosci nie widać prawie dyfuzora na filmie jest on mocno wyszczególniony z racji roli pierwszoplanowej w Nie jestem reżyserem kina akcji i nie lubię swojej kamery ale widać jak CO2 powolutku sobie wypływa w malutkich bąbelkach i jak woda z filtra jest mieszana w dyfuzorze . Jest to konstrukcja z 1dnia wiec wszystko na wierzchu było teraz nic nie widać żadnych wężyków czy baloników. Może to natchnie kogoś innego do jakiejś lepszej konstrukcji ..... Dziekuję za uwagę . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając Twoje fantazje z balonikiem.

Czy zastanawiałeś się kiedyś, do czego służy filtr i jakie ma zadanie?

Jak nałożysz na wylot filtra rurę skierowaną w dół, to z prawej strony akwarium będziesz miał gnojówkę.

Po za tym istniej duże prawdopodobieństwo, że prąd wody wylatującej z rury, zrobi fajny dołek w podłożu. Po obejrzeniu filmu, wycofuję się z dołka. Takich głazów nie ruszy prąd wody z filtra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dokładnie na ile starcza balon z racji tego ze nie używam " instalacji" cały czas i resztę gazu wypuściłem bo nie jest mi potrzebne CO2 do wzrostu roślin tych co akurat mam . Ten EKSPERYMENT to tylko jest pokazowy i.... moze kogoś natchnie na jakiś lepszy pomysł . Póki co to CO2 z balona jest wyjątkowo skuteczne jeśli chodzi o zużycie gazu .... Balonik minimalnie zmniejszył swoje rozmiary po nie całych 50 godzinach działania ( licze godziny upływania gazu tylko za dnia ) wiec tak na oko to myślę że zużywając Co2 tylko w godzinach dziennych(około 11-13 h) to wystarczy na jakieś 3-4 tygodnie ... spokojnie.

@ g_stanislaw myślę że wiem do czego służy filtr i jakie ma zadanie i nie widzę w moim przypadku żadnych przeciwwskazań co do użycia dyfuzora napowietrzającego mego filtra do nasycania przez ten dyfuzor wody w CO2 . Jeśli się mylę to napisz a nie zadawaj zagadki bo to forum czytają różni ludzie są i tacy to to czytają z ciekawością i tacy co tylko się smieją ale bez względu na spektrum tych to są i tacy co chcą przeczytać i się czegoś dowiedzieć a ty zadajesz zagadki .

myślę ze chyba można zamknąć temat bo jak widzę to nic nowego już nie wniesie a tych co to interesuje to już starczy czytania

 

ahaed: :roll: gubisz literki, nie wspomnę o znakach interpunkcyjnych itp

 

 

pijany troszkę byłem. sorry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie męczyć Ciebie zagadkami. :)

Spójrz na prawą stronę swojego zbiornika. Wszelki syf (resztki roślin, pokarmu i itp.) stoją w miejscu. Widać to dokładnie na filmie.

Wszystko przez to, że prąd wody skierowany jest w dół, a nie (w twoim przypadku) w prawo. Poszukaj sobie reklamy filtrów JBL. Widać na nich dokładnie, jak powinna przemieszczać się woda w akwarium.

W 53 litrach (profil) miałem założoną kaskadę na tylnej ścianie w rogu (też z lewej strony). Prąd wody po prawej stronie był znikomy. Można powiedzieć, że go nie było. Dopiero po zamontowaniu filtra na bocznej ścianie zbiornika, spowodowało odpowiednią filtrację.

Gdyby Twoja rurka była w kształcie syfonu (taki jak pod zlewem), to może wszystko działałoby jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

drogi kolego "stanisławie" :D w moim akwarium wszystko pływa ( czytaj .. syf) bo tak miało być To właśnie dla tego pisałem ,że przedmiotem filmu JEST DZIAŁANIE DYFUZORA a nie samo akwarium czy jego obsada.

( akwarium jest a raczej było w czasie remontu/ przemeblowania- projektowania stąd ten artystyczny nie ład)

Samo CO2 mam za darmo z 200L zbiorników w warsztacie brata a jedynym problemem jest zaniesienie gazu 2 piętra wyżej . W testach moich balon mocno nadmuchany ( schowany w szafce pod aqwa która była pusta) spokojnie starcza na 3 tygodnie. Wiem ze można kupić za 60 zł ale nic takk nie cieszy jak swoja robota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...