Skocz do zawartości

5 in 1 testy ?


Erni-lee
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ja mam testy paskowe JBL i w miarę dobrze podają poziom NO3 i NO2 (sprawdzałam kropelkowymi). Resztę czyli pH, KH i GH przekłamują...

W zupełności się zgadzam, wszystko na tych paskach poniżej dwóch próbek azotu jest albo przekłamane, albo z takimi widełkami, że praktycznie bezwartościowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam testy paskowe JBL i w miarę dobrze podają poziom NO3 i NO2 (sprawdzałam kropelkowymi). Resztę czyli pH, KH i GH przekłamują...

Również się zgodzę :) Mam testy paskowe Sera Quick Test 5 w 1 (NO2, NO3, ph, gh i kh).

 

Badając wodę NO2 i NO3 (no może w niewielkim stopniu również pH) jest możliwy do zaakceptowania (miarodajny), ale w przypadku twardości raczej nie :)

 

Spuściłem z baniaczka 60L około 10 L wody i dolałem 10 L wody demineralizowanej... zarówno około godzinę po wymieszaniu, jak i na następny dzień twardość nawet się nie ruszyła :) no może KH nieznacznie, ale gH nie zmieniło się ani trochę...

 

Proponuję testy kropelkowe, sam zamierzam takie kupić. Moim zdaniem dobra woda to podstawa (szczególnie gdy się mieszka w dużym mieście i jakość wody jest jaka jest :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...