Skocz do zawartości

podłoże dla roślin - ziemia ogrodowa?


Rekomendowane odpowiedzi

Też mnie interesuje ten temat. Myślę, że można dać ziemię torfową jako podłoże pod żwirek. Dla roślin było by to dobre ze względu na składniki mineralne zawarte w glebie. Ale czytałam, że taka ziemia nie zapewnia odpowiedniej cyrkulacji wody w podłożu, która jest potrzebna korzeniom roślin... Jestem ciekawa co napiszą o tym osoby, które mają takie podłoże :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałeś się na tą ziemię pod żwirek? :)

 

hmmm....po przeczytaniu tysięcy :D postów chyba sobie daruje i zainwestuje w podkład gotowy dla roślin ;) może to będzie MHK Filtus Floran?http://www.allegro.pl/item495090824_floran_4l_specjalne_podloze_dla_roslin_filtus.html ale musze jeszcze obczytać sie bardziej w tym temacie :)

 

może ktoś ma coś do polecenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Opinia dodana przez: Wojciech Słowik on 28/04/2008

Podłoże podnosi twardość wody w akwarium co wyklucza jego tosowanie w akwarystyce roślinnej, oznacza to, że podłoże nie jest obojętne chemicznie tak jak to podaje producent na opakowaniu. Wypłukanie podłoża to syzyfowa praca. Jedyny plus jest taki, że bardzo ładnie wygląda, ale przecież nie wygląd jest najważniejszy

Znalazlem to na necie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypłukanie podłoża to syzyfowa praca.

dzięki, no z tym płukaniem to też doczytałem że nawet po 10-krotnym będzie mulić, ale poświęciłbym się dla sprawy :D i płukał, a tak ogólnie to same pozytywne opinie i już byłem praktycznie zdecydowany....

Podłoże podnosi twardość wody w akwarium co wyklucza jego tosowanie w akwarystyce roślinnej, oznacza to, że podłoże nie jest obojętne chemicznie tak jak to podaje producent na opakowaniu.

....ale teraz zbiłeś mnie z tropu i znowu jestem w kropce :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz tu linka do zbiorników typu Holender W opisach każdego jest napisane jakie podłoże zostało użyte Po zdjęciach zbiorników bedziesz wiedział co i jak wygląda a do tego z tej strony mozesz wiele się dowiedzic na temat roslin i ich pielęgnacji

 

http://www.holenderskie.pl/forum/viewto ... bc2#115401

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytam, czytam i coraz bardziej głupi jestem, jedni chwalą drudzy narzekają ale to chyba zawsze tak będzie ;)

 

zastanawiam się jeszcze na jaką granulacje bazaltu się zdecydować aby roślinkom było dobrze ale i żeby za dużo syfu nie właziło pomiędzy żwirek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

po co kłaść ziemie pod zwirek???

wystarczy ze roślinke wsadzisz w żwirek i ona powinna rosnać.

przynajmniej u mnie rosną, bo przeciez w sklepie zoologicznym w ktorym ja kupuje roślinki to roslinki leza w akwariium z samą woda bez zwirku, wystarczy by roślinka miała wodę a w akwarium napewno ja bedzie miała.

jak zaczniesz kłaść ziemie pod żwirek to ci sie całe akwarium zabrudzi.

według mnie bez sensu jest kładzenie ziemi pod żwirek, ale rób jak chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cztam i nasuwa sie pytanie: czy chce sie miec ogrodek w wodzie czy akwarium??? Zwirek i piasek w zupelnosci wystarczy, rybki i roslinki beda mialy sie dobrze jesli bedziemy dbac o akwarium. Ziemia, jaka by nie byla to moim zdaniem zly pomysl ( chyba ze ktos hoduje same roslinki) . Napewno bedzie trudniej utrzymac czystosc wody, a akwarium ma byc przede wszystkim domem dla rybek i maja w nim sie czuc jak najlepiej, a i dla nas ma to byc przyjemnosc z hodowli a nie meka. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co jak co ale na ziemi to się znam a raczej na podłożach ogrodniczych to co pokazujesz na zdjęciach szczerze odradzam jeśli chcesz po eksperymentować to użyj torfu wysokiego gr.ok.3cm pamiętaj ze torf pobierajac wodę pęcznieje przykryj go żwirkiem do pożądanej grubości wcześniej nie musisz go płukać gdyz ten torf jest aseptyczny torf zmieni również odczyn wody oraz zabarwienie na lekko żółta lub brunatną dodaje sie go przy biotopach wymagajacych miekkiej wody lub przy tarle nie których gatunków ryb miłej zabawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...