Skocz do zawartości

Czy 45l to nie za mało?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jak zakupię większe aqua, co mam w planie to kupię mu kobietki.

Myslę, że 45l to za mało i może dojść do tragedii. Może być tak, że to one zaciukają jego. ;)

Chciałem coś ławicowego by było życie w aqua. Bojek zamula, otoski pod korzeniem... Nuda.

A czy krewetki mógłbym dorzucić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc może zastąpić bojka?

45 jest idealne dla parki ramirezek, kilku drobnoustków i wspomnianych otosków (?)

 

krewetek z bojkiem nigdy nie próbowałem, sądze że jeżeli już to jakieś większe (amano, filtrująca), ale tu też za małe akwarium, może niech wypowie się ktoś kto łączył krewetki z bojownikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-ramirezy + bojek w 45 to zły pomysł, a w większym myślę, że też zły

-kakadu w 45 to juz jest nie najlepszy pomysł, w większym z bojownikiem też bym nie trzymał

Może poczekaj z dokupowaniem obsady, aż wymienisz akwa na większe i zrób prawdziwą Azję z piskorkami i gurami (tylko wtedy to już naprawdę duży baniak)

 

Za to jeżeli chcesz jakiś zmian teraz (piszesz, że masz spokojnego bojka, jeżeli masz to tego odpowiedni wystrój - dużo kryjówek, mchy) to możesz pokusić się o któreś z karłowatych krewetek. (wyguglane, niesprawdzone)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile sztuk tych razbor?

Myślę teraz nad zakupem aqua 60x30x30, ale nie wiem czy to jakaś znaczna różnica w porównaniu do tego co mam. Nie wiem ile będę miał dzięki temu możliwości kombinacji obsady. Marzy mi się takie 100 litrowe, ale nie wiem czy moja druga połowa się zgodzi. :D A wracjając do tematu... Czy kirysy panda mógłbym mieć w 45l akwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak jest kilka obsad ale ja polecam te:

1)typ amazoński-do akwarum wsadź conajmniej 2, 3 korzenie najlepiej z mangrowca bo z torfowisk to nie daje takiego efektu. zasadź kilka roślin polecam nużańca i wszelakie anubiasy. Na dno daj piasek. Ryby które polecam to wszystkie z gatunku piękniczek czyli mieczyki, gupiki, platki, czy molinezje. możesz też dopuścic neony. Co do gurami to niepolecał bym t5rzymac go razem z tymi rybami.

2) Jest też wariant czarnej wody. Akwarium zakładasz tak jak w typie amazońskim tylki dajesz mniej roślin i korzeni. Aby uzyskac efekt czarnej wody należy wrzucic do akwarium przynajmniej 10 szyszek olchy. do czarnej wody najbardziej nadają się wszyatkie gatunki neonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest bezsensu, piszecie już 30 raz te same gatunki i autor mówi nie i nie. I aple do autora tego tematu: Napisz konkretnie wszystkie gatunki jakie ci się podobają, i chciałbyś mieć a my napiszemy ci jaką z tego obsadę możesz mieć (oczywiście nie wszystkie rybki naraz i nie wszystkie będą pewnie pasować). Ale proszę napisz bo ten temat stwarza idealne warunki do nabijania postów. I jeszcze raz piszę napisz te rybki a my pomożemy ci wybrać odpowiednie!

 

Ps. I napisz jakie rybki masz w tym twoim akwarium, bo sie już pogubiłem jaką masz obsadę, tylko napisz prawdę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W qua jest:

 

1 x bojownik

3 x otosek

 

Gatunek, z którego chcę wybrać to:

 

- drobnoustek obrzeżony

- miedzik

- zwinnik jarzeniec

- neon innesa

- fantom czerwony

- razbora Hengela

- kardynałek chiński

- rodostomus

- razbora Galaxy (tej u nas w sklepach nie ma)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...