Skocz do zawartości

dekoracja akwariowa


madzia2123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam pytanie kupiłam sobie w kwiaciarni 2 rozgwiazdy jako dekoracja do akwarium wyparzyłam je w gorącej wodzie , mam nadzieję że nie zaszkodzi ta dekoracja moim rybkom ani wodzie ??? a mam jeszcze pytanie co do skorupy kokosa bo włożyłam 4 skorupy do 50 litrowego akwarium wszystko było ok. ale już 4 glonojad mi zdechł czy to przez te kokosy ??? bo nie wiem co robić a bardzo chciałam mieć glonojady :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to prawda dopiero zaczynam się zajmować kilka miesięcy temu akwarium , bo bardzo mo się to podoba , ale każdy kiedyś zaczyna :cry: prawda??? a nie wkładam tam żadnych kwiatków nie jestem idiotką , te rozgwiazdy koleżanka z tego sklepu kupiła mi na jakiejś giełdzie w sklepach akwarystycznych też takie widziałam , a najpierw wyparzyłam te rozgwiazdy i skorupy kokosowe

 

edit:

 

a co do tych glonojadów mój wujek ma też 50 litrów i jakoś ma glonojady i ciągle mu się mnożą ,ma ich już ponad 30 z tego co wiem więc czemu u mnie miało by ich nie być ??

 

ahaed: edytuj posty!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...więc czemu u mnie miało by ich nie być ??

bo masz za mały zbiornik na glonojady, zobacz do jakich rozmiarów one dorastają, w mniejszych zbiornikach karłowacieją a to jest CHOROBA, to tak jak by zamknąć człowieka w pokoju 2x2m dawać jeść, pić itd czułabyś się w takich warunkach dobrze?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te rozgwiazdy to pasują do tego akwarium jak gumowce do garnituru.

Po pierwsze rozgwiazdy żyją w wodach słonych a po drugie to po co pchać do akwarium sztuczne gadżety? Podobnie interesująco wyglądało by akwarium z np.czajnikiem albo felgą od trabanta.

No ale jeżeli się Tobie takie dodatki podobają to już Twoja sprawa ale chociaż daj żyć tym glonojadom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to prawda dopiero zaczynam się zajmować kilka miesięcy temu akwarium , bo bardzo mo się to podoba , ale każdy kiedyś zaczyna :cry: prawda??? a nie wkładam tam żadnych kwiatków nie jestem idiotką , te rozgwiazdy koleżanka z tego sklepu kupiła mi na jakiejś giełdzie w sklepach akwarystycznych też takie widziałam , a najpierw wyparzyłam te rozgwiazdy i skorupy kokosowe

 

edit:

 

a co do tych glonojadów mój wujek ma też 50 litrów i jakoś ma glonojady i ciągle mu się mnożą ,ma ich już ponad 30 z tego co wiem więc czemu u mnie miało by ich nie być ??

 

ahaed: edytuj posty!!

:arrow: aha zle zrozumiałem ale mimo wszystko nie wkładaj takich rzeczy jak rozgwiazdy one są czymś

pokryte jakimś lakierem ,farba lub innym środkiem właśnie szkodliwym dla ryb

:arrow: zbrojniki jak pisano już w tym temacie minimum 100 l nie mecz ryb i nie bierz przykładu z wujka

:arrow: kokos powinien być wydrążony i wyskrobany w środku ,potem wygotowany woda i sól , i ponownie wygotowany w samej wodzie

:arrow: napisz coś więcej o obsadzie filtracji oświetleniu i wywal te rozgwiazdy zostaw jeden kokos i pozbądź się zbrojników a co dalej zobaczymy jak opiszesz baniak dokładniej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich :)a więc tak wszystko sobie przemyślałam i zabieram się ostro za akwarium bardzo mi się to podoba więc nie odpuszczę , pomimo że nie mam za wiele czasu :( to tak dziś rano moja woda była prawie jak mleko :shock: więc od razu wywaliłam te rozgwiazdy , masakra morze i ładne ale się kruszą :( a więc co do kokosa myślę że jest ok. przygotowałam go według waszych wskazówek ,postaram si ę jak najszybciej wstawić fotkę tego mojego akwarium i napiszę dokładnie co w nim mam itp.pozdrawiam

 

edit:

 

co do tego zdjęcia to chyba jednak zejdzie zanim go wam przedstawię , bo w mlecznej wodzie nic nie widać :(

 

edit:

 

a więc tak moje akwarium ma 50 litrów,niestety ja go nie kupowałam tylko dostałam więc jest ono z wypukło szybą co mi się niezbyt podoba wolę takie zwykłe no ale .... kupiłam filtr fan mini plus 30/60 l. grzałkę mam ustawioną na 24 C . moje roślinki:kabomba wodna,anubias karłowaty,żabienica blehera mikrozorium oskrzydlone,moczarka argentyńska . no i moje rybki:3 maleńkie molinezje ostropyska, 8 neon innesa,5 danio,6samców i 3 samice gupika .no i to wszystko a teraz pomocy , co i jak mam robić bo nie mam doświadczenia i trochę mnie zafascynowały te ozdoby w akwarium za co teraz muszę płacić słonymi łzami bo mam mleko a nie wodę w akwarium :( pozdrawiam

 

ahaed: edytuj posty!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż najpierw obsada pod lupę:

 

molinezje- oddaj za małe akwarium, wiem że może i teraz sa małe ale potem ci się rozrosną.

neony i danio- są to 2 gatunki ryb ławicowych, masz więcej neonów więc je radzę zostawić a danio oddać

gupiki- standard to 1 samiec i 2-3 samice (tak przypada na jednego samca), ty masz 6 samców gupika i 3 samice, to ja radze tak: zostawić dwa samce i kupić jeszcze 1-2 samice. Resztę oddaj!

glonojady- jeśli jeszcze ich nie oddałas to zrób to oddając inne rybki

 

Myślę że te ryby co ci napisałem że mogą być to zostaw, ale nie kupuj już nic. Bo tych rybek jest na styk. Jedynie na dno jakieś krewetki np. 8x red cherry/amano.

 

Temperatura- 24* myślę że dobra

Roślinki- ok

Filtr- ma trochę małą przepływowość, ja bym ci radził zmienić, tak aby przepływowość była 2-3x razy większa niż pojemność zbiornika.

Woda- nie jestem pewien czy ta woda ci się wogóle wyklaruje (tzn. stanie się "normalna"). Ale koniecznie kup testy wody, nawet te podstawowe na ph, gh, kh....

Ozdoby- żadnych sztucznych roślin, przedmiotów, a także muszli (tudzież rozgwiazd sztucznych)!!! Natomiast jakiś ładny korzonek, kokos (ale to akurat już masz), skałki itp.

Oświetlenie- no nie podałaś, a radze napisać wtedy zweryfikujemy czy odpowiednie do twoich roślinek.

 

Najodpowiedniej to byłoby wylać wodę i rozpocząć to wszystko od nowa. Jeśli masz taką możliwość, to przenieś rybki na okres 2-3tyg. do innego baniaka, a rozpoczniesz to wszystko, włącznie z okresem 2-03 tyg. na okres dojrzewania akwa. Masz jakieś jeszcze pytania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madziu a może zacznijmy od tego czy w Twoim akwarium jest "dojrzała" woda. "Mleczna" woda najczęściej występuje w niedojrzałych i nieustabilizowanych akwariach. Na to potrzeba trochę czasu. Jeżeli Twoje akwarium jest "świeże" to proponowałbym dolać trochę wody z podmiany od akwarysty w pobliżu. Przyspieszy to trochę dojrzewanie. Zaznaczam: o ile akwarium jest jeszcze niedojrzałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam , nareszcie dobra wiadomość powoli zamiast mleka mam wodę w akwarium dziś już wszystko fajnie widać i jest coraz lepiej, a co do pytania jaką mam świetlówkę to 14w, a mam pytanie jak oddam te małe molinezje :( to czy do tych rybek które mi pozostaną mogę jeszcze jakieś inne dokupić??? tak wiem rybek jest wiele rodzajów ale nie wszystkie razem będą itp. ale chciałabym jeszcze jakieś inne mieć jest taka możliwość???pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...