Skocz do zawartości

Prośba o pomoc w identyfikacji rośliny


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Byłbym wdzięczny za pomoc w identyfikacji roślinki przedstawionej na załączonych zdjęciach. Jest to z pewnością dosyć pospolita roślinka ale nie potrafię jej "zestawić" z żadną konkretną nazwą.

Być może ktoś będzie w stanie określić jej nazwę i podpowiedzieć sposoby jej rozmnażania

post-107-13685153836166_thumb.png

post-3993-13685157802514_thumb.jpg

post-3993-13685157801941_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z akwariowym korzeniem mam związane inne plany roślinne więc jeżeli przedstawiona na fotce roślinka może pozostać tak jak jest to bardziej by mi to odpowiadało. Tym bardziej, że osoba która widziała tę roślinkę "na żywo" upiera się, że to nie microsorium tylko zwartka spiralna więc jestem między młotem a kowadłem. Obym tylko sam nie wyszedł na to pierwsze :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z akwariowym korzeniem mam związane inne plany roślinne więc jeżeli przedstawiona na fotce roślinka może pozostać tak jak jest to bardziej by mi to odpowiadało. Tym bardziej, że osoba która widziała tę roślinkę "na żywo" upiera się, że to nie microsorium tylko zwartka spiralna więc jestem między młotem a kowadłem. Obym tylko sam nie wyszedł na to pierwsze.)))))))

 

 

 

 

 

Na 1000 % microzorium oskrzydlone wsadzaj na korzen bo ci zacznie gnic!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Na 1000 % microzorium oskrzydlone wsadzaj na korzen bo ci zacznie gnic!!!!!!

bzdura , nie zacznie gnić :) .. sam nie raz mialem mikrozoria w żwirze , tylko kłącze nie było zasypane , i rosło cudnie

No widzisz to roznie bywa bo ja mialem w zwirze i padlo,moze dlatego ze przysypane za nadto bylo, teaz mam na korzeniu i jest roznica rosnie pieknie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...