Skocz do zawartości

Tropical Algin - Wątpliwości


shaniqa10
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ;)

Zwracam się do Was z prośbą o rade bo mam wątpliwości co do tego preparatu.

http://www.roslinyakwariowe.pl/sklep/thumbnails.php?sizeX=300&sizeY=300&img=images/tropical/algin_akw.jpg

Kupiłam dzisiaj Algin i gdy przeczytalam :

UWAGA! DZIAŁA SZKODLIWIE NA ORGANIZMY WODNE , MOŻE POWODOWAĆ DŁUGO UTRZYMUJĄCE SIĘ NIEKORZYSTNE ZMIANY W ŚRODOWISKU WODNYM.

Pisze tam jeszcze :

PREPARATU NIE NALEŻY STOSOWAĆ W AKWARIUM Z IKRĄ,WYLĘGIEM I MŁODYM NARYBKIEM - SILNE DZIAŁANIE ALGICYDU MOŻE BYĆ DLA NICH SZKODLIWE.

to akurat nie dotyczy mojego akwa bo nie mam narybku i ikry.

przeraziłam się ....chce wlać to do akwarium ale boje się że rybą coś się stanie...I tu pytanie czy ktoś to testował z was i czy moge to wlać bez obaw o ryby ??

Jeśli tak to moge to stosować z nawozami do roślin ??

Dziękuje za odpowiedzi bo nie mam pojęcia co zrobić :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego typu preparaty uszkadzają również w jakimś stopniu rośliny...

 

UWAGA! DZIAŁA SZKODLIWIE NA ORGANIZMY WODNE , MOŻE POWODOWAĆ DŁUGO UTRZYMUJĄCE SIĘ NIEKORZYSTNE ZMIANY W ŚRODOWISKU WODNYM

- to mozliwe ze flore bakteryjną może wybić :) ... glony lepiej zwalczyć mechanicznie :P .. a jak to nie mozliwe to rybki glonożerne .. jak to nie da rady... szukaj powodu glonów .. i poprostu ten powód zwalcz :P ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale mnie skrzyczeli :D:P

dobra nie bede nic ryć ;P

a zaraz dam fotki tego co mam na roślinach bo sama nie wiem czy to glony czy jakiś osad...

EDIT:

zdjęcia zrobione ...co to jest za osad na roślinach ?? pojawił się na wywłóczniku i mchach :roll: nie wiem co to..

To jest detrytus, a nie glony. Filtr wymusza ci taki obieg wody, że detrytus osiada na rogatku i reszcie zielska. Zmień obieg i będzie git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma jak posłuchać w niektórych sytuacjach mądrzejszych ;) dzięki 3promile ;)

a powiedz mi jak ja mam to zrobić ?? bo mam kaskadow filtr i nie zbyt moge go przemieścić bo bym musiala ciąć pokrywę..

No to zmień aranż tak, żeby te kudłacze były w obszarze wypływu wody czystej, a na ich miejsce wsadź jakieś z dużymi liśćmi. U mnie jest tak, że rotala i lagarosiphon siedzą "w czystym", a detrytus idzie po strzałkach i nie osiada, bo nie ma się czego uczepić. Ale uniwersalnej metody nie ma - W innym baniaku mam hydrocotyle, które jest permanentnie usiane kupami krewetek - mam tam kaskadę i też muszę coś zakombinować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...