Skocz do zawartości

[112L] ogolne ;)


Bayter013
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Jestem poczatkujacym akwarysta lecz akwa mam juz od roku (teraz odmiesiaca jest 112l wczesniej bylo 63l).

Nie mam pojecia jak sprawdzic pH itp. ale napisze wszystko co wiem o moim akwa ;]

A wiec:

 

filtr wewnetrzny - HEAD 550 >550l/h< (głowiczka)

grzalka - comfort zone aquaela >100W< (z termostatem)

termometr - zwykly, akwarystyczny

noi brakuje mi tego czegos do pomiaru ph itp. alecz niewiem jak o to spytac w sklepie (jaka nazwa).

 

podloze mam z drobnego zwirku porcz tego w akwa znajduje sie:

cryptocoryny, dąbki, a reszte nieznam nazw lecz na zdjeciach beda widoczne,

korzen wysoki i plaski, 2 kokosy i pare głazów.

 

Mieszkancami mojego akwa sa:

2x srednie skalary

2x malutkie (2-3cm) pielegniczki boliwijskie (parka)

molinezja (dosc duza)

2x male bocje (wspaniala i pregowana)

brzanka rekinia (ok. 7cm)

sum rekini maly (ok.3-4cm)

2x trzciniak (maja ok. 20 -27cm)

2x kirysek spizowy (male)

gurami mazaikowe (ok. 7cm)

pielegniczka papuzia (malutka ok. 4cm)

3x zalobniczka dosc duze

2x glonojad (zloty ok. 1cm, krolewski ok. 7cm)

2x mieczki hellera (parka)

6x barwieniec czerwony (dosc male)

 

Wszystkie ryby zyja w zgodzie, czesto obserwuje ich zachowanie i sa bardzo lagdnie do siebie nastawione.

Poniewaz jestem poczatkujacym akwarystą to niemam dobrej wyobrazni jak poukladac w akwarium a planuje male przemeblowanie u rybek, poniewaz sa swieta to mam wiecej czasu. akwa 112l na zdjeciach wszystko widac ;]

jezeli macie jakies propozycje lub rady to bardzo prosze "walic prosto z mostu".

 

pozdrawiam!

 

23.12.2009

foty troche slabej jakosci ;/ (sorki niewiem jak pomniejszyc ilsc kb fotek wiec daje linki do nich ;(

 

http://img686.imageshack.us/img686/8402/caleakwa.jpg

http://img63.imageshack.us/img63/7915/prawastrona.jpg

http://img63.imageshack.us/img63/4742/srodekakwa.jpg

http://img189.imageshack.us/img189/9896 ... wijska.jpg

http://img691.imageshack.us/img691/4682/skalar.jpg

 

narazie to tyle ale wieczorem postaram sie dodac wiecej fotek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi ci o zwykle testy do wody na pH, kh itd.

A co do obsady jest to koszmar na kółkach czy ty wiesz jak wielkie rosną niektóre z tych ryb??

sum rekini, brzanka rekinia, i pielęgnica papuzia?? te ryby potrzebują znacznie większego akwa wiec dla ich dobra pozbądź się ich oddaj do sklepu albo jakiemuś znajomemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja początkowo też miałem problemy takie jak ty :D Miałem dwa sumy rekinie ale po tym co czytałem na tym forum to oddałem je do sklepu i

tobie też radze ryby były strasznie ruchliwe i często przyprawiały o zawał serca jak udawały martwe :P Tak poza tym to na wstępie ładne

akwarium. Jeżeli chodzi ci o testy to nie szukaj po jakiś galeriach bo tam często trochę kosztują. Spróbuj poszukać po jakiś osiedlowych

zoologach, chociaż tam nie mają to jak trafisz że ktoś będzie miał to na pewno będzie taniej, albo też prostym rozwiązaniem jest internet ;) Życzę sukcesów akwarystycznych :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra zaufam wam przeczytajcie uwaznie moj 1 post i powiedzcie czego sie mam pozbyc ale zapomniajcie o brzance rekiniej i papuzi mam je juz rok czasu i jestem do nich bardzo przywiazany :roll: i powiedzcie czy moze kupic taki wiekszy korzen? powiedzcie mi jak poukladac rosliny co dokupic all mowcie nie zalojcie klawiatury tylko mowcie co dokupic co gdzie polozyc co usunac mowcie tak jakby to bylo wasza akwa (jeszcze dzisiaj moge oddac niektore ryby wiec blagam o szybka pomoc).

Bardzo zalerzy mi na tym zeby miec takie ladne akwa z korzeniami i roslinami jak widze u niektorych z was, poniewaz zawsze mi sie taki marzylo :lol:

niecierpliwie czekam na rady ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie skonczylem remont w akwa. wydaje mi sie ze jest o wiele lepiej oddalem 2 trzciniaki duza molinezje oraz suma rekiniego. jutro zrobie foty poniewaz dzisiaj jestem wyczerpany (zaczalem robic o 19.00 skonczylem o 23.30).

robilem to tak dlugo gownie dlatego iz zakupiony dzisiaj korzen nie chcial zatonac tylko sie unosil na powierzchni wody.

wytracilem 7 lub 8 czajnikow z wżątkiem aby go oblac i wypelnic woda lecz on dalej swoje... polozylem go w taki sposob ze leza na nim 2 kamienie ktore go trzymaja zeby nie poszedl do gory. ogolnie mowiac teraz akwa podoba mi sie o wiele bardziej niz przed remontem ;) jutro wkleje fotki i sami ocenicie.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...