Skocz do zawartości

Jaki filtr do akwarium 60 l


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Na początku chciałbym się przywitać.

Mam pytanko - mam akwarium 60 litrowe a w nim filtr WEWNĘTRZNY HALILEA BT400 niby wydajny ale zastanawiam się nad zmianą na jakiś zewnętrzny (zawsze to więcej miejsca w akwa).

Myślę nad filtrem AQUAEL-a - MINI KANI 120 (w przyszłości nastąpi zmiana akwa na 120 tak że jak znalazł) lub w grę wchodzi również jakiś filtr kaskadowy AQUAEL VERSAMAX FZN-3. Tylko pytanie teraz co jest lepsze - kaskada czy kubełek.

Wiem wiem zaraz się posypią opinie ze szukaj ze było itp, itd ale czytałem na forum już różne opinie i za bardzo one nic nie wniosły jeśli chodzi o moją wiedzę.

Bardzo proszę o pomoc. Może jakieś inne filtry polecacie.

Za wszystko z góry dziękuję.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Sorki ale o co ci chodzi??

Podajesz linka do filtrów wewnętrznych a ja chyba wyraźnie napisałem ze nie chce wewnętrznego.

Nic nie wnosisz do tematu a jedynie nabijasz posty.

Pozdrawiam.

 

Po przemyśleniach chyba zdecyduje się jednak na http://www.allegro.pl/item848015234_filtr_zewnetrzny_mini_kani_120_do_120l_gratis.html

Cena 138 zeta to ja na kubełek nie za dużo, cztery koszyczki na wkłady

filtracyjne, mało prądu pobiera i jest dość wydajny.

Czy ktoś miał doczynienia z tym filtrem.

No i jak dla mnie wielką zaletą jest to iż jest produkcji polskiej - co za tym

idzie z częściami nie powinno być problemów.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę,że wybierasz propozycję najtańsza,ale to Twój wybór:) Co do opinii o minikani to słyszałem u kilku osób,że spisuje się nieźle :)

Generalnie chodzi mi o to żeby było dobrze i skutecznie - a jak przy okazji może być też tanio, to czemu nie skorzystać.

Czytałem na temat tego filtra i powiem szczerze że jak zawsze zdania są podzielone.

Dlatego tez napisałem tu pytanie co wybrać.

Wiem że w większości przypadków cena idzie w parze z jakością ale czy tez jest tak tym razem.

Jak nie ten filtr to jaki w przystępnej cenie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nie mam nic do minikani. Kiedyś nawet sam chciałem go kupić :) No ale ja na Twoim miejscy jednak wolałbym dołożyć i kupić Tetrę,albo JBL-a ;) Chociaż z drugiej strony minikania jest tanim rozwiązaniem i myślę,że dobrym jak na taką cene:) Ale weź popatrz też używane. Bo nie zawsze używane znaczy najgorsze,ja np. kupiłem używanego Eheima 2213 i jestem bardzo zadowolony,cichutki,nie przecieka,wszystkie wkłady i w ogóle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od trzech dni używam AQUAEL FZN-1 i jestem zadowolony, kupiłem za 71 zł z przesyłką

jest bardzo cichy i prosty w obsłudze, resztę zalet znajdziesz w opisach aukcji

wadą ale pokryw jest to, że nie są przystosowane do kaskad i trzeba je ciąć (nożyk do tapet)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...