Skocz do zawartości

144l i FZN-3


Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Fzn3 ;). Fzn2 będzie za słaby do tego litrażu.

Nie dajesz do każdego z koszyków różnych wkładów. Tylko obcinasz gąbki i dajesz do koszyków co chcesz, ale po równo. Polecam zastosowanie prefiltra(gąbka na wlocie) a reszta wkładów(w koszykach) biologiczna,np:ceramika, keramzyt, biobale...itp,itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam FZN3 sam mam i sobie bardzo chwale. Obciołem gabki w obu koszyczkach i wsadziłem tam bioceramike a na rurke która zasysa mam założony prefiltr dzięki czemu nie musze czyścić tak często filtra tylko raz w tygodniu myje prefiltr :)

Tylko jego masz? Jak z głośnością? Bioceramike kupowałeś w necie? Oraz ile gąbki obciąłeś?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko jego, daje rade bez problemu a nie jest na pełnych obrotach puszczony woda jest czyściutka. Co do głosności to nie ma problemu mam akwarium 3 metry od łóżka i mnie w ogóle nie budzi a z reguły jestem wrażliwy na hałas. Gąbki obciolem tak z 5 może więcej centymetrów jedna jest mniej przycięta druga bardziej. Ceramike kupiłem w sklepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prefilt kosztował mnie 8zł i bioceramiki wziąłem jednak 1L i dobrze bo po obcięciu połowy gąbek by było mało jak bym wziął o połowę mniej. Ładniej napowietrza niż myślałem że będzie, a najlepsze jest to że praktycznie FZN-3 nie słychać!!! Wielkie dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pozwolę sobie podłączyć sie pod temat.

 

Mam filtr jak w temacie i mały problem z klarownością wody (baniak ok. 100L netto). Cały czas pływa w niej jakiś drobny "kurz", małe białe paproszki przez co woda jest mało klarowna i ma lekko białawy odcień. Po ostatniej podmianie (70%+) przez dwa dni było nieźle ale teraz tego kurzu jest coraz więcej :x .

W filtrze mam ceramikę (Tropical ok 0,9L) i fizelinę (JBL 2cm) w układzie jak na szkicu.

 

Dołączona grafika

 

Czy z fizeliny mogą wypłukiwać się droble nitki.

 

Więcej inf. technicznych o moim baniaku: viewtopic.php?f=5&t=13616

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam FZN3 sam mam i sobie bardzo chwale. Obciołem gabki w obu koszyczkach i wsadziłem tam bioceramike a na rurke która zasysa mam założony prefiltr dzięki czemu nie musze czyścić tak często filtra tylko raz w tygodniu myje prefiltr :)

Masz założona na rurkę sawna to dodatkawa rurke przedłuzajaca co byla w koplecie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy masz dołożona druga rurkę zasysającą ? gdzie można kupić taki prefiltr do tej kaskady czy moze można samemu zrobić z tej gabki co bede ja obcinał ? Tak sie zastanawiam czy jest sens ciąć ta dużą gąbkę zęby wsypać tam trochę wkładu jak można wsypać wkład do małego koszyka a w dużym zostawić duża gąbkę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sens ciąć jest bo im więcej dodatków poza gąbką tym lepsza filtracja :) Ja jedną przeciąłem na połowe i dałem po połowie do dwóch koszyków a druga czeka w zapasie jak bym chciał kiedyś ją wymienić na nową.

Prefiltr ja kupiłem a dokładniej gąbkę do filtra wewnętrznego za 8zł i świetnie się spisuje.

Co do przedłużenia to założyłem tak aby jak najniżej pobierało wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W filtrach tego typu ważne jest żeby w obydwu koszyczkach był ten sam układ wkładów filtrujących. Płynąca woda ma to do siebie że płynie tam gdzie ma mniejszy opór. Jeśli w jednym koszyczku masz gąbkę a w drugim ceramikę to cał woda popłynie przez wklad ceramiczny. Łatwiej jej przecisnać sie przez te duże otworu (nie pory!) we wkładach nież przez gąbkę, zwłaszcza gdy już sie trochę zapcha.

 

Jako filtr mechaniczny polecam fizelinę na powierzchni ceramiki. W dwa dni wyłapało mi większość drobinek z wody.

 

Ja w swoim mam zamiar jeszcze zatkać przepływ tak od połowy wysokości koszyków w zwyż aby jak najwięcej wody przepływało przez ceramikę w koszykach. Zastanawia mnie tylko czy nieograniczy to zbytnio wydajności filtra. ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...