Jump to content

Recommended Posts

No to nie rozumiem w czym problem? Ustawiasz naczynie do którego ma się wlewać woda, poniżej wysokości zbiornika, zanurzasz końcówkę ssącą do akwa, patrzysz czy ryra się nigdzie nie zgina no i lecisz z koksem zasysając końcówkę wylotową a dalej to już grawitacja robi swoje.

Link to comment
Share on other sites

Mam ten sam i nie wiem z czym masz problem, masz wiaderko do którego spuszczasz wode niżej niż akwarium?? Jak nie jest zatkany przewód albo zagięty to nie ma prawa żeby nie działał. Hehe a co jest obrzydliwe?? Przecież nikt ci tej wody nie każe pić zasysasz i puszczasz do wiadra napijesz się pare razy i się nauczysz. Zawsze możesz kupic takie elektroniczne ale się to nie opłaca.

Link to comment
Share on other sites

Sprzedawca proponował mi taki, ale powiedział, że ten który mam jest trójkątny i z rogach również można czyścic.! Co za ściema.

 

A mógłby ktoś mi napisać ten drugi sposób? Bo co mam teraz zrobić, jeśli mam już ten odmulacz?

Link to comment
Share on other sites

Miałem taki i tak musiałem zasysać jak juz koniecznie nie chcesz zasysać to kup coś podobnego ale nie wiem jaka jest skuteczność działania.

 

http://allegro.pl/item819706384_nowosc_ ... arium.html

 

Nie mam pojęcia czy jest jakiś jeszcze inny sposób, z czasem nauczysz się wyjmować z ust rurke przed wypłynięciem wody, trening czyni mistrza:)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrator

Wkładasz cały odmulacz do akwarium lub innego pojemnika z wodą, tak aby rurka, wąż zostały zalane całkowicie wodą. Załóżmy,że zalałaś odmulacz w akwarium.Wtedy zatykasz końcówkę węża palcem i przekładasz ją do wiaderka, które stoi poniżej poziomu akwarium. Ściągasz palec z węża i woda leci sama ;). Zalewanie odmulacza poza akwarium, wygląda dokładnie tak samo,tylko że dochodzi problem przełożenia końcówki ssącej do zbiornika. Musi być wszystko dokładnie wypełnione wodą, wtedy to zadziała.

Jednak najlepszym sposobem jest normalne zassanie ustami, zassysasz raz a porządnie i od razu wąż do wiadra. Nie zdążysz się napić tej wody. Tylko że musi to być zrobione szybko i energicznie ;).

 

Ps: mam nadzieję,że opisałem to w miarę jasno :roll::D

Link to comment
Share on other sites

Można inaczej. Przy zasysaniu trzymaj głowę wyżej niż poziom wody w akwarium. Wąż niech zwisa poniżej poziomu akwarium. Zasysaj powoli, żebyś widział gdzie ta woda jest. Jak się wąż wypełni, szybko obniż końcówkę węża do wiadra i też pójdzie

 

Mój odsysacz ma zaworek i niby samym ruchem posuwisto-zwrotnym końcówki można zassać. Raz próbowałem i poszło ale wolę jednak zassać - łatwiej i szybciej

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...