Skocz do zawartości

Co jest nie tak.


Rekomendowane odpowiedzi

Od pewnego czasu mam problem z wodą ,otóż nie jest mętna,ale pływa w niej jakby kurz,bardzo dużo tego jest i nie mogę się tego pozbyć.

Posiadam filtr zew.aqua szut silent 3,w nim 2 gąbki,ceramika,zoolit,wata pyrlonowa.

Filtr wew. Fan-3

Nie rozumie skąd ten problem.

Zastanawiam się czy nie jest to sprawa już zużytych wkładów w zew.Być może ceramika jest do kitu????

Filtry pracują non stop od 8-miu miesięcy.

Akwarium 200 l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli że przez te 8 m-cy nie ruszałeś w ogóle filtrów?

Wata w zewnetrznym wymaga wymiany średnio raz na miesiac, wiec moim zdaniem wlasnie w niej jest problem, ceramike mozesz tez wyplukac delikatnie w wodzie z akwarium tak samo jak gąbki, natomiast filtr wewnetrzny wymaga gruntownego czyszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ,ale zostałem niezrozumiały.

Wszystko było już nie raz płukane.

Filtr wew. myję raz na tydzień,a zew. raz na trzy tyg.

Wszystko jest robione jak ma być,dlatego jestem zaskoczony tą sytuacją.Przypuszczam,że ceramika straciła swoje właściwości,lub nie wiem co jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego czasu mam problem z wodą ,otóż nie jest mętna,ale pływa w niej jakby kurz,bardzo dużo tego jest i nie mogę się tego pozbyć.

Posiadam filtr zew.aqua szut silent 3,w nim 2 gąbki,ceramika,zoolit,wata pyrlonowa.

Filtr wew. Fan-3

Nie rozumie skąd ten problem.

Zastanawiam się czy nie jest to sprawa już zużytych wkładów w zew.Być może ceramika jest do kitu????

Filtry pracują non stop od 8-miu miesięcy.

Akwarium 200 l.

Może po prostu masz ustawiony zbyt duży przepływ?

Woda wylatująca z kaskady unosi syfki z dna, ale tylko część z nich trafia do filtra.

Reszta błąka się po akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co to jest co pisałeś .Jak się stosuje.

Proszę nie karz mi czegoś szukać ,tylko pisz. :(

Nigdy się tak nie zdarzyło,a i tak płuczę w wodzie z akwarium i nie jednocześnie.Drobiny są większe od kurzu.

Myślę że to nie są pierwotniaki,kurcze to niemożliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pre-Filter

W skład tego wkładu filtrującego wchodzi granulat ceramiczny przystosowany do chwytania wszelkich zanieczyszczeń mechanicznych. Woda przepływa wieloma drogami przez szczeliny w granulce, gdzie zostaje oczyszczona z większości zanieczyszczeń stałych. W szczelinach tych osiedlają się również bakterie, oczyszczające wodę ze związków azotowych. Dzięki zastosowaniu filtra wstępnego, zostaje zwiększona żywotność pozostałych filtrów. Wkład ten wymaga jedynie okazjonalnego przepłukiwania. Można go używać w akwariach słodkowodnych i morskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat tego nie napisałeś , to może napisz jakie wkłady miałeś a jakie masz na dzień dzisiejszy , bo robi się mętlik , ceramikę wymienia się dopiero jak popęka.

 

Bardziej bym był za pierwotniakami , zanieczyszczenia powinna wata wychwycić

 

Jest jeszcze 3 opcja może tworzy się tobie film białkowy na powierzchni , i filtr częściowo wpycha cząstki pod wodę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po kolej:

1.wyszoruj węże w filtrze zewnętrznym

2.kup cienką włókninę i daj na samą górę filtra kilka warstw (napisz priv to dam ci zdjęcia i linki do oferty)

3. poza zeolitem wkładów bym nie wymieniał tylko przepłukał wodą z akwa

 

powinno być git majonez

 

 

co do zeolitu przed włożeniem do filtra zawsze przepłukuj - na nim zawsze jest pełno syfu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zrobiłem tak jak napisałeś,poszedłem nawet dalej,a mianowicie.

Kupiłem filtr wew.senior bio 1000 ,do najwyższej komory dałem ten materiał z apteki,nie pamiętam jego nazwy,do drugiej cerom bio ,a w trzeciej zostawiłem dwie gąbki.

Obecnie pracują wszystkie filtry, do czasu gdy ten nowy będzie gotów,wtedy pozbędę się fan 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...