Skocz do zawartości

Jak podniesc PH


Akis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Jestem nowy na forum i chyba w dobrym miejscu pisze o moim problemie. Mam nadzieje ze nikt nie zamknie tematu :D. Mój problem jest następujący ph w moim akwa 112l wynosi 5ph woda w kranie ma 6ph. Wydaje mi sie ze powinno wynosić kolo 7-8ph ? zastanawiam sie jak je podnieść czytałem o sodzie i rożnych chemikaliach ale piszą tez żeby nie podnosić więcej niż o 0,2 czy to prawda? Jeśli nie to jak skutecznie podnieść ph o 2?? Byłbym wdzięczny jak pomoglibyście mi z tym problemem. Czy roślinki mogą brązowieć od złego ph?? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie testy? Paskowe?

 

PH w kranie 6 :shock: ?

Chyba to nie możliwe...

 

Łatwiej obniżyć niż podnieść bo znam dużo naturalnych sposobów, przy podnoszeniu można zastosować chemie... chyba że ktoś zna lepszy sposób. Te 0.2 to jednorazowo, chodzi o stopniowe podnoszenie ph aby nie wywołać szoku u ryb.

 

Albo usuń w akwarium to co Ci zakwasza wodę ;)

 

Rośliny brązowieją od słabego światła i braku nawozów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woda ma napewno 6ph. testy paskowe firmy poch stosowane w firmie cukierniczej mojego taty wiec mysle ze dobre, a co do swiatla to mam 2 swietlowki po 60 cm kazda 18 watt. takie normalne jak to w gotowych pokrywach. a nawoze codziennie symfonia złotą i K2SO4 w obliczonych dawkach. najbardziej zolkniecie widac po rogatku i moczarce. najlepiej trzyma sie trawa. a co moze obnizac to ph w akwarium?? bo naprawde nie mam pojecia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie od pH oświetlenie standardowe nie nadaje się do uprawy roślin, do roslinniaka masz bardzo dobre ph. Większość by głowę oddała aby takie mieć. Poczytaj posty w dziale oświetlenie , no i przy nawożeniu przydało by się CO2

 

Co do testów - paskowe żeby nie wiem jakie były to nie oddadzą tobie prawdy , tylko zarys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...