Skocz do zawartości

czy to choroba?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

a to znowu w innym akwa (ale wszystko jest już OK), a w tym mam:

para mieczyków

para molinezji

para gupików

para barwniaków czerwnobrzychych

6 kirysków

para platek

akwa ma 120l, temp 25 C, ph 7, atwardośc wynosi 15

w akwarium jest dużo roślinek i kryjówek w postaci doniczek, glinianych imitacji pustego korzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak szybko postępuje ta choroba?

Tak szybko jak to widzisz na przykładzie swoich ryb ;)

Jakiekolwiek leczenie przy chorobach powinno się zacząć "już".

 

A co to za ryba

[ta ktora podgryza inne] bo znam taką co lubi poodgryzać płetwy innym rybą tylko nie pamiętam nazwy, prosze aby ktoś kto wie co to za ryba niech mi przypomni.

Bardzo wiele jest gatunków ryb jest agresywnych, tobie zapewne chodzi o popularnego bojownika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego linku powyżej.

Pierwszą fazą choroby, która jest widoczna ,,gołym okiem” jest zmętnienie płetw piersiowych i ogonowej. Dochodzi do strzępienia i skrócenia płetw. W ostatnich stadiach choroby przy nasadzie płetwy tworzą się wybroczyny, w środku których jest biaława tkanka martwicza. Po tym objawie ryby szybko giną.

Nie licz że to katar i samo minie bez twojej interwencji i wszystko wróci do wcześniejszego stanu.

Podjąłeś leczenie? Czym?

 

 

Ed: Odróżnienie czy ryba ma odgryziony ogon czy to wina choroby u początkującego może nie być takie oczywiste jak się wydaje. Jedyną rybą która mogła by wykazywać agresję w tamtym akwa to barwniaki. Jak ryby utraciły płetwy np. podczas naszej nieobecności/w nocy to zapewne poodgryzane, jak zmiany następowały stopniowo i przez dłuższy czas - choroba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...