Jump to content

nieznana roślina

Recommended Posts

Jak bedzie dlugo plywac zapewne pusci korzonki. Radzilabym ja jednak posadzic. Bardzo ladnie wyglada w gromadzie kilku galazek. Mozesz ja tez polamac jezeli jest dluga. W miejscach zlaman wypusci za jakis czas nowe "liscie". Odlamana czesc z czubkiem wsadzasz poprostu do zwiru. Pusci korzenie po pewnym czasie.

Kabomba ma delikatne lodygi i potrzebuje drobnego zwirku do 3mm najlepiej. W twoim zwize sie nie zakorzeni a sadzac ja zapewne ja polamiesz na dole. Ja polamalam niejedna zanim sie nauczylam je sadzic :P Jesli chcesz jakiekolwiek roslinki musisz miec drobniejszy zwir.

Słuchajcie ja osobiście to posiadam piasek w akwa bo mi sie zpodobał i tak już zostało ...

Czy w piasku roślinki słabiej rosną bądź wogóle nie rosną ??

Ja każdą roślike żywą jaką miałem to wyżucalem bo gniła czy to wina piasku ?? :(

Może być wina piasku, podobno zbyt drobny nie dopuszcza tlenu do korzeni czy jakoś że nie ma przepływu wody i powietrza i wtedy korzenie gniją...jeżeli chodzi o grubość żwirku, no cóż...my mamy dosyć gruby, ale roślinki rosną, moja zwartka wypuściła kłącze właśnie w grubym i wszystko byłoby O.K., gdyby nie jedna ryba, która mi całą kabombę wykopała, połamała i puściła pod napowietrzacz, zresztą też nasza wina, bo zostawiliśmy w koszyczku i pewnie ten "nawóz" też zrobił swoje...

• 4 months later...

Kabomba Jest troszkę cięższa w uprawie niż np. Moczarka.

Ja mam w AQ połączenie piasku z grysem :) Lecz gdzie sadzę roślinki to sam grys ponieważ musi być cyrkulacja :)

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...