Skocz do zawartości

Akwarium ok 55l - jakie rybki?


weracia94
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Niedawno założyłam akwarium ok 55l.

Zastanawiam się czy mogę w nim trzymać gurami razem z wielkopłetwami?Ile sztuk? Czy mały sumik i/lub piskorek mógłby być trzymany razem z nimi? Nie chciałabym zrobić w akwarium tłoku, ale czy do tych rybek można dodać jeszcze jakieś?

Lepsze roślinki prawdziwe czy sztuczne?

 

Z góry dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkopłetw - min 80L

gurami - min 100L

 

jak tak bardzo Ci się podobają labiryntowe to kup sobie Prętniki albo Bojowniki

harem bojka lub prętnika

8 razbor espei

i na dno jakieś kiryski lub piskorki ... ;p ..

 

roślinki oczywiście że żywe ... niektóre mają wymagania duże ale jak nie stać Cię np na porządne oświetlenie to istnieje dużo roślin które już przy 0.3 ładnie rosną ;p .. m.in : mchy , cryptocoryny , niektóre żabienice .. ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybką odpowiedź.

Za razborami nie przepadam.. lubię rybki bardzo kolorowe :):). Czy prętniki 1+2/3 lub bojowniki w tej samej liczbie będą się razem "dogadywać"? Może lepiej zakupić parkę prętników i bojowników?

Zakładam, że wymiary akwarium pomogą: wys 32cm, szer 29.5cm, dł 59cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety , albo jedno albo drugie w liczbie 1+2/3 , pomaga to odpocząć samicom od zbyt napalonego samca na tarło.... a znow 2 haremy w tak małym aq , nie mogą żyć w zgodzie .... takie jest moje zdanie w tej sprawie ;p... osobiście mi sie bardziej podoba bojek od wielkopłetwa , wieksza gama kolorów np : żółty samiec + czerwona samica + niebieska samica ... pozwala to dość że tworzyć naprawdę pięknie ubarwione młode to masz kolorowe rybki , jak chciałaś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też wolę bojki, ale obawiam się, że są bardzo delikatne. Zapewne to tylko jakieś moje wymysły :):) a zamiast razbor mogę dokupić inne rybki?

oczywiście , np neonki ;p

 

natalie ... do 55L pielęgniczki i bojowniki ? zły,pomysł ... albo to albo to

 

Wercia , jak Ci sie podobają neonki , zwinniki , miedziki itd , to możesz śmiało wsadzić (tylko nie wszystkie na raz :D 1 gatunek , np neon ;P )

 

np

 

Bojownik 1+2/3

Neon / miedzik /zwinnik - min 6 szt

kirysek - min 5 szt ;] ...

 

no i obfita roślinność , bo bojek naprawdę , gdy ma ochotę na tarło to bedzie gonić samice, a one muszą miec rośliny by w nich sie schować i odpocząć ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hoduję już bardzo długo małe gupikowo (7 sztuk) z samcem prętnikiem i upewniam się, że to bardzo spokojna ryba

bojki są piękne, ale wybieram spokojne ryby, ponieważ nie chcę się dodatkowo ładować i tak mam co dzień ciśnienie 120 na 200 :roll:

Ramirezki w takim małym zbiorniku mogą się zachowywać na tyle "terytorialnie" , że też niekoniecznie może być fajnie np. w połączeniu z kiryskami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...