Jump to content

54L oświetlenie


Recommended Posts

Witam mam mały problem otóż posiadam standardową pokrywę w której znajduje się świetlówka 15w moje akwarium tak jak podałem to 54l więc mało jak na ten litraż dziś postanowiłem poszperać na allegro w poszukiwaniu świetlówek, zestawów i sie natchnąłem na http://www.allegro.pl/item776372186_swi ... polux.html ta świetlówka ma 24w barwe 6400k więc czemu nie, nie jest to świetlówka liniowa lecz najtańsze rozwiązanie i teraz idzie tu moje pytanie czy zamontowanie tej świetlówki dało by coś mojemu akwarium czy sie nie opłaca i lepiej zainwestować i kupić http://www.allegro.pl/item784670751_zes ... _44cm.html 50zł razem z przesyłką i jeszcze do tego trz kupić świetlówkę.

Myślałem aby zamontować 2x http://www.allegro.pl/item776372186_swi ... polux.html i zrobić efekt liniowej czy 24w+24w+15w to za dużo ?

 

A i dodam, ze moje roślinki to rogatek, bacopa, aquatica pierwszego członu nie pamiętam ale jest odpowiednik cabomby, blyxia i inne tego typu roślinki.

A zresztą możecie je zobaczyć w mojej galerii.

Link to comment
Share on other sites

W zupełności wystarczy Ci 1x24W. Co prawda jest to oświetlenie punktowe ale w takim małym akwa, nie ma to aż takiego znaczenia. Ważne jest tylko, żebyś wykleił odbłyśnikiem całą pokrywę od środka. Ten zestaw ze świetlówką liniową, jest droższy niż sam byś chciał go skompletować.

Link to comment
Share on other sites

24w+24w+15w to za dużo ?

 

Łącznie 63Waty w 54Litrach, czyli dużo za dużo.

Oświetlenie od 0.8W/l jest już raczej dla bardziej doświadczonych osób, trzeba bardzo ostrożnie nawozić i odpowiednio dozować CO2.

Powyżej 1W/l jak w tym wypadku już nie radzę raczej nikomu ;)

 

Tak jak pisała mei, a jakbyś kiedyś chciał mieć standardowe akwarystyczne liniowe zamiast kompaktów to najtaniej kupić 2 oprawy świetlówkowe, meblowe. Do tego jedna świetlówka roślinna np Aquarella 10 000K + jedna wybarwiająca.

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...