Skocz do zawartości

ile rybek może być w 60 L?


majaluki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wskaźnik? Pewnie gdzieś kiedyś usłyszałeś o tzw. centymetr na litr, powiem tak, nie stosuj tej metody.

Wiadomo, że najłatwiej jest dobrać rybki do naszego akwarium poprzez ich wielkość i ilość ale jednak to nie do końca zdaje egzamin, bo co z tego, że będziemy mieć 4 rybki w 100litrach jeśli dobierzemy je nieodpowiednio?

Jeśli chcesz, żeby twoje ryby miały "luzik" musisz poznać ich naturę tj. ich wymagania (nie tylko co do wielkości zbiornika ale również: parametrów wody- co czasem wyklucza mieszania pewnych gatunków ryb, zależnie od tego z jakich biotopów pochodzą, tego czy są zimno czy ciepłolubne).

Następnie w grę wchodzi zachowanie ryby, czy jest ona terytorialna, czy nie objawia się agresywnym zachowaniem wobec innych ryb, czy trzymamy je w parach, czy w haremach a może w stadach?

Ogólnie jeśli decydujemy się na akwarium powinniśmy sprawdzić czy ryby mogą być trzymane razem, tj. czy nie będą wchodzić sobie w drogę, jaki obszar akwarium będą zajmować i w jakich ilościach powinno się trzymać dane gatunki ryb(oczywiście ciągle należy mieć na uwadze fizyczne możliwości naszego zbiornika tj. jego wielkość, czy jest ono porośnięte roślinami, a może skalne? Czy zapewnimy rybką odpowiednią ilość miejsca, kryjówek, itp. itd.)

Podsumowując, do puki nie poznasz swoich podopiecznych nie będziesz w stanie stwierdzić czy jest im dobrze czy nie.

 

PS. Wybacz, że nie udzieliłem Ci prostej i zwięzłej odpowiedzi ale myślę, że da ci to trochę do myślenia i zdopinguje Cię trochę do zagłębienie się w tajniki akwarystyki, bo warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się zdaje że też to zależy od gatunku rybek. Ja mam akwa 65l. i mam 11 rybek ( nie wiem czy to dobrze czy źle ).

 

Moje rybki:

-5 neonek

-2 kiryski

-2 brzanki sumatrzańskie ( u mnie są łagodne )

-2 molinezje

Neonki, kiryski, brzanki to ryby wyjątkowo stadne i trzymanie ich w tak małej populacji to troche nie tak! Osobiście usunąłbym te molinezje dokupił z 10 neonek, 5 kirysków i 10 brzanek na 60 l uważam nie będzie za dużo a będą się ładnie prezentować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem o czymś podobnym, lecz teraz szkoda tych rybek mi zabijać, a nikt w pobliżu nie chce (nawet sklep akwarystyczny). Jak znaczna część rybek zdechnie to zakupie:

-od 4 do 6 cierniooczków

-10 neonek

-5 brzanek sumatrzańskich

 

Nie wiem jak będzie z tymi brzankami bo są agresywne, a cierniooczki są cienkie. Może ktoś mi coś jeszcze poradzi ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...