Skocz do zawartości

Komoda- czy wytrzyma?


Elex
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mimo wszystko dodatkowy blat zabezpieczyłby przed jakimkolwiek wykrzywianiem i rozłożyłby równomiernie ciężar na wszystkie punkty podparcia.

 

Inna sprawa to stopki ale to już ahaed napisał.

 

No i oczywiście poziomica w dłoń i pomierz czy wszystko równo stoi, powierzchnia powinna być jak najbardziej pozioma, na oko może wydawać się ok ale to należy sprawdzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usiadz na komodzie i sie przekonasz czy wytrzyma Ja na wiele gorszej komodzie mam 120l Mialem pewne obawy ale jak widac stoi jeszcze :P

Średnio mądra rada.

Akwarium będzie ważyło 100kg i będzie tam stało miesiącami, jak ktoś usiądzie na nim na 2 min to na pewno nie będzie to obiektywny test wytrzymałości.

Jakby tam miesiąc siedział to może, w przeciwnym wypadku mierzenie wytrzymałości w ten sposób mija się z celem.

 

 

ahaed: akwa 120l będzie ważyło około 150kg.Więc musieliby tam siedzieć w 3 (dla pewności) przez miesiąc aby sprawdzić czy wytrzyma :D.Autor tematu powinien sobie na spokojnie przemyśleć wcześniejsze wypowiedzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Fajerka: bez nóżek to musiałabyś mieć idealnie równą podłogę

Hipcio_stg : jakaś znajoma to szafeczka ;).Nóżki patrexa to inna liga hipcio, w porównaniu z tym co firmy potrafią wkładać do szafek przy masowej produkcji;),niestety bardzo często widać oszczędności. .

Nie znam wymiarów akwarium, ale sądząc po litrażu, długość zbiornika oscyluje w granicach 80cm. Znając meble z BRW jestem praktycznie pewien,że długość tej komody to około 120cm a nóżki są tylko 4szt w narożnikach. 2 środkowe,pionowe przegrody nie są niczym podparte.Konstrukcja szafki to płyta 16 mm, tył z 3mm hdf.Jeżeli mam rację to po kilku dniach od zalania zbiornika zacznie już być widoczne wygięcie całej środkowej części. Jednak aby cokolwiek dalej tutaj doradzić, nie obędzie się niestety bez kolejnych zdjęć szafki. Ewentualnie niech założyciel tematu poda nazwę tego modelu szafki. Jestem teraz w pracy więc nie mam za bardzo czasu aby tego szukać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Hipcio_stg : jakaś znajoma to szafeczka ;)...

Faktycznie :D Wiesz, że jak oglądałem tą szafeczkę to były moje początki z akwarium i nie wiedziałem wcale, że to Twoja szafka :D LoL ;)

 

Jeżeli nie dali podpórek w środku co dla mnie było by ogromnym szokiem to faktycznie się rozjedzie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...