Skocz do zawartości

Pytanko!


Rekomendowane odpowiedzi

To zależy czego oczekujesz, teoretycznie dostajesz wszystko co jest potrzebne poza żwirem, roślinami i rybami ale... jak to w standardzie słabe oświetlenie, termometr lipny, filtr... jak cię mogę,tło to kwestia gustu ;) Co do ceny za wszystko to nie jestem w temacie co ile kosztuje niestety. Podkładka pod aqwa i siatka na ryby na pewno się przydadzą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baniak 63l wym: 60x30x35 - 45zł

Pokrywa wym. 60x30 1x15w* - 85zł

Filtr Minikani 80 - 150zł (na allegro za 125zl + przesyłka 15zł = 140zł)

Grzałka Elite 50W z termoregulatorem - 30zł

 

Razem: 310zł

 

Ten zestaw będzie dobry na początek. Większego baniaka za te pieniądze nie kupisz. Osobiście wolałbym trochę dozbierać/więcej wydać i kupić 112L akwa.

 

 

*te 15W to za mało, będzie trzeba dodać drugą świetlówkę 15W a to kolejny wydatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym ci radził kupić akwa w sklepie, lepszą pompke, polecałbym jakąś porządniejszą więc będzie kosztować conajmniej 50zl, albo mniej zależy od firmy nie polecam pompek za jakieś 20zł, one na pozór będą dobre, ale za jakieś pół roku zacznął sie psuć. 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym ci radził kupić akwa w sklepie, lepszą pompke, polecałbym jakąś porządniejszą więc będzie kosztować conajmniej 50zl, albo mniej zależy od firmy nie polecam pompek za jakieś 20zł, one na pozór będą dobre, ale za jakieś pół roku zacznął sie psuć. 8-)

Masz na myśli filtr pisząc pompka? Tu wystarczy FZN1 tak jak piszę Ahaed a za kasę która zostanie zrobić dodatkowe oświetlenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamienił bym filtr na kaskadę fzn1 lub 2 , koszt około 70pl i różnicę w cenie zainwestowałbym w drugą świetlówkę. A reszta będzie oki na początek.

Tu akurat popieram,, dlaczego?

Po pierwsze: Kaskada pozwoli zaoszczędzić dość dużo miejsca w akwarium czego nie da nam żaden filtr wewnętrzny.

Po drugie: Modyfikacja fabrycznego oświetlenia jest raczej wskazana a jak wiadomo potrzebne jest na to trochę pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko autor wątku musi być świadom, że bez cięcia pokrywy się nie obejdzie. Jeżeli mamy ciąć koszty zakupów to można do takiego litrażu bez problemu wsadzić filtr wewnętrzny Eheim 2010 (65zł) lub Fan 2 Plus (60zł)

Zdecydowanie lepiej ciąć pokrywę niż koszty i mieć kaskadę.

Niż wewnętrzny i gorszą filtracie.

Przy czym to wszystko nadal fajnie i ładnie wygląda, wystarczy odpowiedni otwór wyciąć.

Ahaed ma racje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...