Skocz do zawartości

[63L] ogólne w nowej odsłonie (Nowe Fotki str.2)


Ankalimon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie wszystkich pasjonatów. Po dwóch miesiącach Samotności mojej jednej Molinezji Złocistej i Zbrojnika Postanowiłem rozszerzyć faunę o dodatkowe pozycje:

2 x para Barwniak Czerwonobrzuchy

1 x Labeo

1 x Kiryśnik czarnoplamy

1 x para Bojowników

 

Baniak 63L (profil)

Oświetlenie 1x18W

Filtr Hailea BT-400

Gorzałka Hailea CB-8300 50W

 

Czekam na Wasze opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie mogę się zgodzic że barwniaki się nie nadają. Też mam barwniaki w swoim akwarium 63 l tylko, że ja mam szmaragdowe i co do litrażu mają takie same wymagania co czerwonobrzuche. Jest prawdą że ludzie piszą w internecie że barwniaki trzyma się w akwa od 80 cm długości, ale ja mam taką książkę co się nazywa " Wodny Świat Akwarium", autorstwa Ulricha Schliewena i tam jest napisane że od 60 cm. Więc 60 a 80 cm wydaje mi się że to nie jest tak wielka różnica. Tyle jeżeli chodzi o teorie z mojej strony. Z praktyki wiem, że trzymając barwniaki w akwarium o długości 60 cm z 10 neonami barwniaki nie robią krzywdy ani sobie ani neonkom. Rybki są ładnie wybarwione i nie wyglądają na chore. Moja konkretna propozycja co do obsady jest taka, żebyś oddał labeo, kiryśnika i jeżeli barwniaki żyją w zgodzie z bojownikami to je zostaw a jeżeli nie to oddaj bojowniki i kup jakieś małe rybki stadne, górnej strefy tak około 10 sztuk. Bojowniki oczywiście trzyma się w haremach samiec i 2 samice. I nie kupuj do barwniaków czerwonobrzuchych kirysków, ponieważ barwniaki podczas tarła są agresywne a że przeważnie żerują przy dnie to kiryski byłyby terroryzowane. Co do sprzedawcy który mówił że można trzymac 4 barwniaki w twoim akwarium to wydaje mi się że chciał ci wcisnąc więcej ryb:).(albo poprostu się nie zna).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co ? Może i masz trochę racji ... jednak uważam, że nie można wierzyć jednemu źródłu. To, że napisali w jednej z wielu książek o akwarystyce, że barwniaki wymagają zbiornika o długości 60 cm nie znaczy że tak jest ;p Dla mnie liczy się ogólna opinia, plus to, że z własnych doświadczeń wiem, że barwniaki dorastają do sporych rozmiarów, a że jest ich 4 czy tam 5 no to jeszcze gorzej ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam micro razborę galaxy. Co do kilku źródeł to się zgadzam. Sam przed zakupem mojej pary barwniaków zapytałem o opinie forumowiczów i wszystkie odpowiedzi były na tak, więc też trochę upieram się przy swoim na tej podstawie ;). Piszesz że barwniaki rosną duże. Rosną maksymalnie do 10 cm a ludzie także polecają kakadu do 60 l a rosną większe i trzyma się je w haremach. Z moich obserwacji widzę , że moje barwniaki czują się dobrze w 60 l i cały czas są gody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A więc tak oddałem bojowniki dla znajomego akwarysty a w zamian dokupiłem pare Prętników Karłowatych co Wy na to? Co do barwniaków to bardzo ładnie się chowaja i nie dostrzegłem również żadnych awantur jeśli chodzi o Labeo. Co do Kiryśnika to z opini sprzedawcy sklepu takiego z pradziwego zdazenia (nie jak na mojej zapyziałej wsi) to spokojnie jeden może sobie pływać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej w twoim wyposażeniu podoba mi się:

 

Gorzałka Hailea CB-8300 50W

;)

 

A teraz poważnie - w tym baniaczku można trzymać nawet trzy pary barwniaków - o ile są to barwniaki Thomasa. A Tobie wcisnęli najpiękniejsze, ale jednocześnie najbardziej agresywne czerwone brzuszki.

Nie mieszałbym zachodnioafrykańskich ryb z azjatyckimi. W zasadzie to z żadnymi. Barwniaki czerwonobrzuche są tak piękne, że dla jednej pary poświęciłbym cały baniaczek tej wielkości. To tylko sugestia, ale jeśli dochowasz się potomstwa, docenisz tę radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...