Skocz do zawartości

oświetlenia akwarium


przemekhonda
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z akwa 25l mianowicie jest to akwa z oryginalną pokrywą ale z 40w żarówką która bardzo nagrzewa wodę chcę zrobić pokrywę i zamontować w niej jarzeniówka l6w/640 ale nie wiem jak to zrobić jaki powinien być statecznik i cały opis instalacji bardzo proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka oprawa się może nie nadać. W zamkniętym akwarium szybko się coś uwali od wilgoci.No i kwestia bezpieczeństwa... Osobiście radziłbym się wybrać do Castoramy czy innego tego typu sklepu i zakupić za podobne pieniądze (różnica dosłownie kilku złotych) najtańszą oprawę hermetyczną. Sam ostatnio kupowałem oprawę 2x18W hermetyczną, za chyba 43zł - pojedyncza była tańsza. Co prawda inne zastosowanie bo efekty świetlne pod wanną ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka oprawa się może nie nadać. W zamkniętym akwarium szybko się coś uwali od wilgoci.No i kwestia bezpieczeństwa... Osobiście radziłbym się wybrać do Castoramy czy innego tego typu sklepu i zakupić za podobne pieniądze (różnica dosłownie kilku złotych) najtańszą oprawę hermetyczną. Sam ostatnio kupowałem oprawę 2x18W hermetyczną, za chyba 43zł - pojedyncza była tańsza. Co prawda inne zastosowanie bo efekty świetlne pod wanną ;)

jak kolega nie sprawdził to niech nie pisze ;) Ja też używam czterech takich opraw w akwarium, które stoi w pracy i też nic złego się nie dzieje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja wierzę, że zwykłe mogą dawać radę. Ja bym się zwyczajnie bał. No chyba, że zawsze przy podnoszeniu pokrywy wyłączacie oświetlenie. Ja jestem na to za leniwy, dlatego wolałbym hermetyczną. Pod pokrywą panują na prawdę trudne warunki wilgotnościowe i to raczej kwestia czasu kiedy coś się wy... zepsuje ;) Z wodą i prądem niema żartów, choć wiem, że to śmiesznie brzmi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...