Skocz do zawartości

Obsada zbiornika 45 L


mk82
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam serdecznie jestem nowy na forum jak i w akwarystyce dlatego chciałbym porady,

czy do tego akwarium będzie pasował taki skład:

 

10x - neony inessa

4x - kirysek pstry

2x - pielęgniczka ramireza lub borelli

krewetka amano lub ślimak piskorek

 

a gdybyście coś mogli jeszcze poradzić (ulepszyć) to będę wdzięczny. pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie jestem nowy na forum jak i w akwarystyce dlatego chciałbym porady,

czy do tego akwarium będzie pasował taki skład:

 

10x - neony inessa

4x - kirysek pstry

2x - pielęgniczka ramireza lub borelli

krewetka amano lub ślimak piskorek

 

a gdybyście coś mogli jeszcze poradzić (ulepszyć) to będę wdzięczny. pozdr

Wszystko pięknie tylko , że krewetki to żyjątka stadne czyli obsada

10x neonów innesa

4x - kirysek pstry

2x - pielęgniczka ramireza

5 krewetek amano

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stadnie aha, to jeszcze do tego wszystkiego proszę mi powiedzieć jak dobrać do tych moich stadek samice i samców aby nie rozmnażały mi się jak w tartaku jakimś bo mi na tym zbytnio nie zależy i czy zamiast tych krewetek może lepiej ślimaka jakiegoś ładnego byście polecili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stadnie aha, to jeszcze do tego wszystkiego proszę mi powiedzieć jak dobrać do tych moich stadek samice i samców aby nie rozmnażały mi się jak w tartaku jakimś bo mi na tym zbytnio nie zależy i czy zamiast tych krewetek może lepiej ślimaka jakiegoś ładnego byście polecili

 

chodzi Ci o neony ?? nie będzie problemu z nadmiernym "rozmnażaniem" zapewniam :)

 

a ramirezki, nawet jak złożą ikrę i będą małe rybcie to je potem sprzedaż :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stadnie aha, to jeszcze do tego wszystkiego proszę mi powiedzieć jak dobrać do tych moich stadek samice i samców aby nie rozmnażały mi się jak w tartaku jakimś bo mi na tym zbytnio nie zależy i czy zamiast tych krewetek może lepiej ślimaka jakiegoś ładnego byście polecili

Jesli martwisz sie o nadmiar krewetek w przypadku amano mozesz wrzucic na luz, do rozmnazania potrzebuje slonej wody. Wiec nawet jesli amanka bedzie nosic jajka ikra conajwyzej zapewni ci uroizmaicenie diety reszty obsady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem dzis w zoologiku i co ? mówią chórem, że nie pasują tu krewetki bo pielęgniczki je zjedzą itp no po prostu się nie nadają, a wszędzie piszą co innego aha i jeszcze mi powiedzili, że śmiało mogę kupić dwa glonojady i jeszcze np hokejówek kilka. co radzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My z tych ryb nic nie mamy.

Oni z tych ryb które Ci wcisną mają kasę.

Wiadomo kogo słuchać ;)

 

Glonojadów nie wolno, w tym litrażu Otosy.

Duże pielęgnice mogą atakować krewetki.

 

Do

 

10x neonów innesa

4x - kirysek pstry

2x - pielęgniczka ramireza

5 krewetek amano

 

tego już hokejówek nie dorzucaj, prędzej więcej kirysów czy neonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby tak podtrzymać zła sławę, mieli krewetki na stanie? Bo wiesz jak nie mieli to jasne ze po co im polecać coś czego u nich nie kupisz. Po drugie tak całkowicie obojętne na krewetki to mogą być rybki roślinne(otoski, glonojady). Nawet takie maleństwo bystrzyk amandy który nie dorasta ponad 2,5cm gdyby wyczaił jakaś młoda krewecie i był głodny chętnie by ja łyknął na przekąskę, nie mówiąc o bojownikach. Ale to standard ze trzyma się te rybki z krewetkami i nic im się nie dzieje. Tak może być długo, póki rybki nie głodują a krewetki maja bezpieczne kryjówki. Dlatego krewetki trzeba wpuszczać przed rybkami by miały czas się zadomowić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...