Skocz do zawartości

40l


rybiarz stg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

proponuję na początek poczytać trochę o wybranych gatunkach i ich wymaganiach co do litrażu, ryby to stadne stworzenia

do 40 l to się nadaje bojownik plus krewetki lub może klika gupików choć miałem kiedyś takie duże samice po ok. 7-8 cm, że w 40 L to by komicznie wyglądały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki i tak niedługa będę miał nowe akwa 85l :) a co sądzicie o filtrze Aqua-Szut Turbo 3Whttp://www.akwarium.info.pl/index.php?Itemid=5&id=593&option=com_content&task=view

a co do rybek co byście mi radzili kupić lub zostawić i mam pyt.co do glonojada mam glonka jakieś 5cm. trafiłem na jakąś zmodyfikowaną odmiane czyli jednym słowem większy już nigdy nie urośnie mogę go mieć w moim akwa czy raczej powinienem go oddać bo wiem że glonojady powinny mieć min.60l akwa ale nie wiem czy to dotyczy też mojego "małego" gatunku?

 

z góry dziękuje za odp:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak mały gatunek glonojada.

Są Otosy ale przeważnie glonojadem nazywane są zbrojniki niebieskie.

O ile pamiętam jest jakiś karłowaty ale on wygląda zupełnie inaczej niż zbrojnik niebieski i w żadnym sklepie do tej pory go nie widziałem i zapewniam że go nie masz.

Zbrojnik może być co najwyżej skarłowaciały [choroba] w zbyt małym akwarium.

Filtr - jako taki, lepsza byłaby kaskada albo kubełek.

No i na pewno nie w sklepie referowanym na tamtej stronie, kupowałem tam i nie miło się naciąłem [nie tylko ja]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie kupowałem z tamtej stronki tylko tak dałem dla pokazu żeby było wiadomo o jaki filtr chodzi 8-) ja nigdy nie kupuje z neta ten filtr kupiłem akurat w zoologicznym :)

 

 

zmieniłem obsadę mojego akwa teraz jest

 

3x żałobniczki

3x kirys pstry

1x glonojad 5 cm

3x brzanka różowa

teraz lepiej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filtr do tego litrażu, jak i do 85 jest ok. Jak chcesz to możesz do niego dokupić dodatkowy kubełek na media filtracyjne (koszt ok 10zł) i już można poszaleć :D Wsypiesz sobie jakieś biokulki, lub ceramikę, w drugi watę lub jakiś inny mechaniczny i będzie gites majonez :P Co do obsady to widać, że była dobierana na zasadzie ta rybka mi się podoba wezmę jedną, ta mi się podoba wezmę jedną itd... Aż powstała zupa rybna :( Myślę, że przy zakładaniu tej 85-tki da się zredukować część błędów. Co do zbrojnika niebieskiego będzie mógł być w 85l, jak uwielbiasz sumiki szkliste to dokup ich 4szt (do nowego zbiornika), bo to ryba stadna. To samo tyczy się kirysków, brzanek, żałobniczki itd... ryby nie czują się komfortowo w pojedynkę. W nowym zbiorniku daj jedną ławicę przydenną (np. kirysków 5szt - jednego gatunku), jedną w toni sumiki szkliste 5szt, do tego ławicę neonów, lub bystrzyków albo innych małych ławicowych. Do tego ten zbrojniczek niebieski i będzie cacy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...