Skocz do zawartości

Akwarium 60l - obsada


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

no racja ślepy jestem xD

co do obsady trochę za dużo ryb... będzie ciasno

 

Chociaż jestem początkującą akwarystką wiem, że bojowników nie powinno trzymać się z innymi rybkami, bo są agresywne. Do mojego 54l akwarium kupiłam po trzy, cztery rybki z kilku gatunków o podobnych wymaganiach.

kupiłaś skalary ,zbrojniki i molinezje. Tak napisałaś w innym poście.

viewtopic.php?f=43&t=10059

 

ty masz tragicznie dobraną obsadę i nie doradzaj innym ,szczególnie w kwestii bojowników [patrz twój przykład poniżej]

niektórzy na tym forum trzymają bojowniki z innymi rybami i nic się nie dzieje

 

Ja też odradzam wpuszczać bojownika do akwarium z innymi rybkami bo jest on agresywny i lubi małe przestrzenie. Mam pytanie: ile rybek można trzymać w 54l akwarium???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eh przed chwilą jeszcze bez pielęgniczek był post...

 

popieram tdc.

 

dobrze że podobają Ci się skalary i mieczyki ale ani jednych ani drugich NIE MOŻESZ trzymać w 60l. Skalary wymagają wyższego a mieczyki większego akwarium niż masz.

 

Welonek po co dałeś dwa identyczne posty? skasuj jeden.

i raz piszesz że gupiki "tymczasowo" a teraz chyba zmieniłeś zdanie bo trzymasz je z bojkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja Ci radze welonek uspokoj Ty no sie. Lepiej stworzyc warunki pod jeden gatunek niz tworzyc niewiadomo jak wielka mieszanine gatunkow. chcesz stworzyc zupe rybna a nie obsade. co post w odpowiedzi na to co ktos napisze bedziesz sie pytal to moze jednak taka obsada .... a moze taka ...... ;p? ochlon troszke ;p i wybierz jedna prawidlowa. propozycje do obsady juz dostales

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eh przed chwilą jeszcze bez pielęgniczek był post...

 

popieram tdc.

 

dobrze że podobają Ci się skalary i mieczyki ale ani jednych ani drugich NIE MOŻESZ trzymać w 60l. Skalary wymagają wyższego a mieczyki większego akwarium niż masz.

 

Welonek po co dałeś dwa identyczne posty? skasuj jeden.

i raz piszesz że gupiki "tymczasowo" a teraz chyba zmieniłeś zdanie bo trzymasz je z bojkiem.

 

No bo dopiero mi sie przypomniało że trzymam je z bojkiem. :oops:

 

Do pewności: Pielegniczki moga być??? :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja Ci radze welonek uspokoj Ty no sie. Lepiej stworzyc warunki pod jeden gatunek niz tworzyc niewiadomo jak wielka mieszanine gatunkow. chcesz stworzyc zupe rybna a nie obsade. co post w odpowiedzi na to co ktos napisze bedziesz sie pytal to moze jednak taka obsada .... a moze taka ...... ;p? ochlon troszke ;p i wybierz jedna prawidlowa. propozycje do obsady juz dostales

Wybieram 5 gatunków a ty zachowujesz się jak bym wybierał co najmniej 20 gatunków. I pytaniami chcę sie upewnić. I nie przesadzaj... :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze. Nie parka kakadu, bo kakadu trzyma się 1+2, 1+3. W parach są ramirezki. Ale faktycznie. Welonek, uspokój się z takim przebieraniem po obsadach, bo wkońcu nic niee wybierzesz. Jabym proponował:

 

Harem prętnika karłowatego

6-7 sztuk tetra cesarska

5 kirysków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie :( , ponieważ w czasie pilnowania ikry mogą byc agresywne , a bojek jak samiec to by zaatakował jeśli wybrałbyś samiczke to mniejsze ryzyko , ale chyba , że wybrałbyś tak :

- 1 bojownik samica

- 4 kiryski byle by ten sam gatunek

- 1+2 gupik

- 1+1 p.ramizerka

 

Lecz pewien nie jestem może ktoś odpisze bardziej doświadczony i stwierdzi czy mam racje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam w moim pierwszym akwarium(64l) takie rybki:

 

4-kardynałki chińskie

3-rozbory klinowe

4-czarne neonki

2-kiryski lamparcie

2-glonojadki

i 4 gupiki

 

Moje pytanie,bo chciałbym tam hodować prętniki karłowate--czy musiałbym sie pozbyć kilku rybek,czy starczy miejsca na 1 samca i 2 samiczki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałbyś się pozbyć kilku rybek i właściwie zmienić obsadę.

To tak, albo Neonki albo Kardynałki albo Razbory, wybierz jeden gatunek i zwiększ jego liczbę do co najmniej 10sztuk (resztę będziesz musiał oddać), są to ryb stadne a nawet ławicowe, więc w takich małych ilościach nie możesz ich hodować.

Najlepszym wyborem będzie zostawienie sobie razbor klinowych.

 

Kiryski, ryby stadne ale nie wiem czy zwiększanie ich ilości do liczby 5 jest dobrym pomysłem w akwa 64litry ponieważ dorastają one do 6cm (może spróbuj z 3)

 

Glonojady odpadają tym bardziej, że nie wiemy jakie to glonojady ale obstawiam Zbrojniki niebieskie. (teraz są małe ale uwierz mi urosną duże, jesli tylko nie dojdzie do procesu karłowacenia)

Możesz zastąpić je stadkiem Otosków, myślę, że będziesz z nich miał większy pożytek niż z "glonojadów"

 

Gupiki, jeśli chcesz mieć tam Prętniki karłowate musiałbyś zrezygnować z gupików ponieważ za dużo gatunków ryb, które posiadasz pływałoby w tej samej przestrzeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...