Skocz do zawartości

NO3 - tragedia


firewoman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

tydzień temu dostałam od kolezanki akwa z obsadą. Po przeprowadzce akwa jest cały czas niestabilne

 

obsada 60l:

pielęgnica Ellioti (1 wczoraj zeszła, zamęczona przez samca)

sumik

5 kirysków

 

dzis zrobiłam testy wody JBL 5 in 1

NO3 - 100

NO2 - 0,5

GH>16

ph 8,3

 

test kranówki

NO3 - 50

NO2 - 0

GH>16

ph 8

 

czas transportu akwa to 3h, filtr przewożony w wodzie z akwa, akwa przewożony ze żwirem i resztą wody

 

Pracuje nad likwidacją suma i pielęgnicy

 

podmieniam wode, odmulam dno

 

Jak poprawić parametry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie wynik NO3 dla kranówki - 50? U mnie wynosi 0,0. Niektórzy uważają, że testy paskowe są niedokładne, lepiej używać kropelkowych (ja mam takie), ale żeby aż tak zawyżały wynik...? Moim zdaniem nie powinno być tak wysokie. Nie wiem też czy przechowywanie "bez chodzenia" filtra przez kilka godzin nie miało zabójczego wpływu na bakterie nitryfikacyjne. Co prawda w wodzie akwariowej ale jednak bez "obiegu" (chociaż nie powinno to zaszkodzić) Myślę, że teraz to dokładniejsze testy by się przydały i podmiany, podmiany i jeszcze raz podmiany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

ja mam u siebie podobny cyrk oO

 

miałem kiedyś testy Rataj (tanie, szajskie ale były) i no pokazywały że jest 30-50 jednak pewnego dnia odmówiły posłuszeństwa

 

kupiłem testy kropelkowe z zooleka i zonk od dwóch miesięcy robię co ok 10dni testy i non stop mam 80 ... rośliny rosną jak dzikie, ryby żyją, glonów standard - pare kempek krasnali, na szybach robią się czasem plamki

 

i teraz zastanawiam się czy test jest walnięty czy po prostu mam tyle no3 (wątpię)

 

dodam jeszcze żę dzisiaj robiłem testy kilka godzin po podmianie 40 litrów wody na demineralizowaną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...