Skocz do zawartości

Czy mam za dużo ryb w 25l??


Rekomendowane odpowiedzi

* para bojowników

* 3 danio pręgowane

* 3 kosiarki

* 3 neony

* 2 kirysy

* 2 krewetki amano

PRZERYBIENIE!!! I to jakie...

Bojownik na taki litraż to jedynie możesz mieć jednego samca i nic poza tym. Ew. krewetki.

Danio jest co prawda nie za dużą rybką, ale potrzebuje miejsca, bo jest ruchliwa. Min. 80l (Min. 5-7 sztuk)

Kosiarka to dosyć duża rybka i jest do min. 100l. (Trzyma się w stadach min. 5 osobników)

Neonki są stadne i najlepiej mieć min. 10 sztuk ew. 6-7 szt. Litraż to min. 40l.

Kiryski też stadne. po min. 5 sztuk.

Krewetki też w większych grupkach mi. 5 sztuk. Poza tym Amano jest do większych akwarii.. myślę, że tak 30-40 min.

 

Neony 80L

 

Przesada! Neonki spokojnie do 40l lub 54l!

 

~~~

 

Proponowana obsada:

1 Bojownik

Krewetki Red Cherry lub Babaulti

 

lub:

 

1+2 (ew. 3) Gupik

i jak chcesz, to krewetki RC lub Babaulti.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosze nie dyskutowac... <- Mod: Nie ponosi Cie delikatnie ?

 

''Gatunek ten źle znosi zbyt jasne podłoże i oświetlenie. Bardzo dobrze czuje się w akwarium z bujną roślinnością i wolna przestrzenią do pływania. Jest rybą dosyć spokojną, ale wrażliwą na zmiany parametrów wody.''

 

Czyli 80L, bo w 50L to duzo tej przestrzeni razem z roslinami nie ma. :| Do 40 bym nie dala bidakow :| ...

 

pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

ja w 25l mam 9 rybek 2 mieczyki 2 gupiki bojownika kiryska glonojada i 2 neony (bo mi 2 zdechly :( ) i tak w sam raz jest jeszcze mysle jakiegos slimaka kupic i git :)

tragedia... obsada całkowicie źle dobrana i nie dziwie się że ryby zdychają, nic nie dokupuj.

 

-mieczyki - wymagają 100l, rosną bardzo duże.

-gupiki - ok, ale bez bojka

-bojek - ok, ale bez gupików

-kirys - ryba stadna, trzyma się min 5 sztuk, wymaga min 50l

-glonojad - o zgrozo, nie nadaje się do takiego akwarium

-neony - wymagają 50l do tego ryba stadna nie trzymana w stadzie

 

Praktycznie wszystkie ryby dobrane zapewne na zasadzie "bo ta rybka mi się podoba", bez sprawdzania ich wymagań i zdobyciu jakiejkolwiek wiedzy akwarystycznej. Większość ryb do oddania bo będą dalej zdychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w 25l mam 9 rybek 2 mieczyki 2 gupiki bojownika kiryska glonojada i 2 neony (bo mi 2 zdechly :( ) i tak w sam raz jest jeszcze mysle jakiegos slimaka kupic i git :)

Ok, męcz sobie te ryby, ale nie mów innym co trzymasz, bo wprowadzasz w błąd.

 

2 mieczyki w żadnym wypadku

kiryska w żadnym wypadku, stadny

glonojada w żadnym wypadku

2 neony (bo mi 2 zdechly - :(ciekawe dlaczego? w żadnym wypadku, stadny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...