Skocz do zawartości

wciaganie rybek przez filtr


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Bardzo prosze o pomoc

Moj filtr zasysa mi rybki, w miejscu w ktorym ciagnie wode, (mam nadzieje ze wiadomo o co chodzi), co mozna zrobic zeby juz zadna rybka nie stracila przez to zycia. Mam male rybki wiec nie maja sily sie odessac. Poradzcie cos, jeden danio juz stracil zycie. Mam filtr wewnetrzny Aqua Shut 280 na 25 l akwarium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak by to nie pomogło to możesz jeszcze założyć jakąś gąbke na rurke wlotową filtra :D

 

ps. jak poporzednik: jakie ty masz rybki w tym 25l?? możesz tam mieć tylko JEDNEGO samca bojownika z kreweciami, albo samego bojka albo same krewecie :D na inne rybki to akwa jest za niestety małe :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale z tego co wiem to danio jest chyba za szybki żeby go filtr zassał - więc on chyba padł i go zassało jak był osłabiony lub martwy... ja bym szukał innej przyczyny ;) np. w parametrach wody które mogą powodować np. zatrucia i osłabienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale z tego co wiem to danio jest chyba za szybki żeby go filtr zassał - więc on chyba padł i go zassało jak był osłabiony lub martwy... ja bym szukał innej przyczyny ;) np. w parametrach wody które mogą powodować np. zatrucia i osłabienie

powiem Ci, że niekoniecznie rybka padła lub była chora. ja miała taki głupi filtr ze wciągnął mi dorosłego Danio tam gdzie woda przefiltrowana już wylatuje do akwarium. na 1000% był zdrowy bo chwile przed tym karmiłam rybki i wszystko było w porządku.wyszłam na chwilę do kuchni, wróciłam, usiadłam na kanapie i usłyszałam głośny dzwięk, a to filtr tak "wył". Po sekundzie woda była już całkowicie zmęcona resztkami ryby, a po rybie ani śladu. Jakiś czas później wciągnęło mi nowo zakupionego malutkiego Kiryska :( . Wtedy założyłam wypłukaną pod wodą podkolanówkę na filtr, a później go wyrzuciłam i kupiłam nowy. tak jak podpowiadają inni, zmniejsz "moc" :) albo okręć podkolanówką (tylko pamietaj dobrze ją wypłucz pod bierzącą wodą).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje bardzo za odpowiedzi.

Zmniejszylam moc odrazu i narazie wszystko oki ale i tak mam troche stracha. Rybki byly wtedy pierwszy dzien w moim akwarium wiec byly troszke wystraszone. Reszta rybek wyglada ze czuje sie swietnie. Tylko mam jedno pytanie czy jak danio sie ganiaja to sie gryza czy tylko bawia, bo ciezko zauwazyc czy jeden gryzie drugiego, ogonki niby bez zmian ale wole sie upewnic.

 

Nie krzyczcie tak na mnie za akwarium ;)

mam 4 danio i 4 gupiki, tak chyba moze byc???

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale one sa takie śliczne...

No wlasnie jak juz je kupilam i zaczelam czytac o zakupionych rybkach aby ustawic im odpowiednia temperaturke to przeczytalam ze sa bardzo ruchliwe i potrzebuja dlugiego akwarium... bu :cry:

W dwoch sklepach goscie polecili mi te rybki do 25l, w tym w ktorym kupowalam koles wydawal sie obcykany bo jak sie spytalam o takie malutkie żółte rybki to powiedział ze potrzebuja dużego akwarium i polecił neonki, gupiki, danio i jakies jeszcze.

no ale niechcę żeby się męczyły :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...