Skocz do zawartości

BW w 200L


stoklos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam akwarium 200L ogólne:

- 5szt barwniak czerwonobrzuchy

- 9szt neon innesa

- 7szt razbora klinowa

- 3szt skalar

- 3 danio, 2 kardynałek, bojownik (wszystkie do wydania)

- 10 mieczyków młodych (też do oddania)

- 1 duch brazylijski

- 2 glonojady

- 3 gurami

 

Filtr: JBL e900

grzałka 200W

Oświetlenie: 2xphillips TLD 865 30W, osram fluora 18W, osram daylight 18W

 

Mam chęć przerobić je na BW i stąd moje pytania; których rybek jeszcze powinienem sie pozbyć. Chodzi mi o podobny klimat jak tu http://forum.superakwarium.pl/viewtopic.php?f=22&t=10138 Myślę głównie o barwniakach lub innych pielęgniczkach.

 

Chcę władować ten korzeń ale nie wiem czy nie jest zbyt duży (oczywiście trochę bym go przerzedził) szerokością jest prawie na całą szer akwarium. Jest odrobinę opalony (czy to nie przeszkadza?) czy powinienem okorować go? i jeszcze czy usunąć te niby szyszki (przyznam że wolałbym je zostawić)

post-2426-13685156915099_thumb.jpg

post-2426-13685156915408_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze jest opalony nie przeszkadza ale czy on na 100% jest nieżywy ??? mi wygląda podejrzanie . Jeśli jest nieżywy to okoruj go bo przy małej filtracji kora może zaszkodzi aczkolwiek nie musi .... Ja bym go nie przerzedzał tylko ładował do zbiornika .Mam Akwarium BW i sam dałem korzenie z kora tyle ze mo filtr ma prawie 300l pojemności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, nie chodzi mi stricto o BW, ale o zbliżony klimat, chciałbym trzymać barwniaki a także jakieś spokojne pielęgnice, pielęgniczki. Co do wymiany obsady to wiem. Nie spieszy mi się z tym na razie będę go moczył, gotował a za jakiś czas, przeróbka. Ciekawią mnie te "szyszki" na korzeniu co to może być?

 

P.S. A co do filtracji to mam jeszcze powerheada 201 z ........ gąbką, podpiąć go? i ewentualnie dołożyć coś do wkładu filtra (mam zeolit, ceramikę i gąbkę)

 

A może skoro opalenie mu nie przeszkadza, to mógłbym go całego, bardzej opalić(przypalić), dodatkowo stałby się czarny. Mam podobny korzeń w obecnym akwa i jest on bardzo jasny. Co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

To znowu ja, może teraz ktoś podpowie obsadę, szukam, czytam i coraz mniej wiem. Chcę ten korzeń w akwa, na bank duch, barwniaki, skalary, neonki, kiryski (wszystkie bodaj APd), na BANK mieczyki, danio, kardynałki i pewnie razbory wypadną (jak znajdę na nie żyda a jak nie to na przekąskę :twisted: Moje pytanie: akara błękitna, z maroni czy jakaś łagodna pielęgnica nieduża, nada się do tego zbioru. Może akara żółta ale nie wiem czy ją w Cz-ewi dostanę. Osobiście wolałbym akarę (też APd)

 

P.S. Przepraszam jeżeli dla kogoś będę namolny i powtarzający pytania, ale "kto pyta mniej błądzi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki ale barwniaki to nie ten kontynent i głupio bylo by je mieszac z rybami Amazonki jak 200l to ja bym zdecydował sie na parę alebo harem jednego gatunku pielęgnic do tego jakies stado kąsaczy i coś na dno albo kirysy albo L-ki lub sumy i to wszystko nie ma coszalec z gatunkami bo potem będzie to nie ciekawie wyglądac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...