Skocz do zawartości

samoistny spadek ph


martuszka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

mam problem z ph

 

do niedawna było to ph ok 8-8,5 ale ostatnio coś się dzieje

 

ph wynosi 5

 

myślałam że winne są temu ampularie które wymnozyly mi sie w ogromnej ilości, więc ampularie zostały przeniesione woda podmieniona filtr oczyszczony i efekt był

 

całe dwa dni woda miała ph 6,5-7

 

niestety dziś znów mam 5,0 -co może być tego przyczyną?

 

akwa ma 112 l

w środku znajdują sie 4 średniej wielkości korzenie

trochę roślin i mchów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdradź mi ten sekret :) ja bym zabił za taką wodę na podmiany :D

 

może ostatnio zaczęłaś co2 podawać?? a jeśli chodzi o testy to nie tylko data -> polecam iść do znajomego który ma inne testy i wykonać test porównawczy -> czasem testy psują się od złego przechowywania (temp, światło itp)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety testy działają -krewetki mi padają sądzę że przyczyną jest to niskie pH

 

w akwarystycznym wczoraj nie byli w stanie mi nic poradzic i kazali kupić preparat ktory miał zwiekszać pH preparat z rirmy Tropical mialam wlewac po 5ml zeby za mocno mojego pH nie wzmocnic

 

z żalem donoszę że wlanie całego opakowania nic nie dało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm

ja mam moje od ponad roku i ph jest kosmiczne -> podmiany kranopolanka, ostatnio mieszana z destylką, co2 non stop z bimbro, przy podmianach wodę traktuje aquacidem, na dnie leżą dwie garście olchy i zarówno ph, gh, i kh są niezadowalające (od razu pisze że nie mam nic co się rozpuszcza)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz twardość węglanową w kranie? Podajesz CO2? Jeśli masz w akwarium KH=(0-3) to nie masz bezpiecznego bufora zabezpieczającego przed spadkiem pH. Jeśli KH będzie niziutkie to możesz je podnieść za pomocą np http://www.sklepmalawi.pl/RedSea_KH_utw ... p1934.html do poziomu 4 st. n. Preparat sprawdzony i skuteczny w podnoszeniu twardości węglanowej. Wtedy i pH Ci się powinno ustabilizować. Możesz też podnieść twardości preparatem PG Hydromineral.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...