Jump to content

Problem ze ślimakami i roślinami( nie całkiem zwykły)


Recommended Posts

Dzisiaj zauważyliśmy plagę ślimaków. Niedługo będą anentome helena, jednak nie tylko ślimaki mnie martwią, bo listki anubiasów są dziwne... Jakby zostały z niektórych tylko te żyłki, ale bordowobrązowe. Nie moge wykonać dobrych fotek.

Poza tym mają dziurki, to już chyba ślimaki, ale nie wiem też jeszcze czegoś. Na liściach niektóre części są białe, to smar ślimaków, czy jak(tylko na jednym listku i mało)? Nie linczujcie mnie odrazu, to mój chyba 1. post na "roślinkach...". Może ktoś zaczai ten post, bo nie umiem tłumaczyć;(.

Link to comment
Share on other sites

Anubias ma jedne z najtwardszych liści z roślin wodnych, zatem niemożliwe żeby ślimaki Ci je wcinały. Tym bardziej że one jedzą to co obumiera [i inne odpady], a nie żywą, zdrową roślinkę.

 

Bez fotek albo dokładnego opisu ciężko jednoznacznie określić czego roślinie brakuje (podejrzewam że nie nawozisz w akwa roślin), tymbardziej że niedobory mogą się "nakładać" :arrow:viewtopic.php?f=10&t=9664

 

p.s. Coś mi się zdaje, że Twój baner, którego sobie chwalę nie jest pasujący do Twoich poczynań :lol:

Link to comment
Share on other sites

Coraz więcej osob mi to mówi;], właśnie o to chodzi, mi powiedzieli, ze nie potrzebuje nawozu, ale właśnie myślałem o tym. Czyli mam kupić nawóz? I jaki? Czy coś jeszcze? Daje co 2 tyg jakąś chemię na roślinki... eee tropicala:

ferro-aktiv.

Link to comment
Share on other sites

To nawet nie wiesz co dajesz?... FERO-ACTIV:

Zalety i korzyści:

• Zawiera biologicznie przyswajalne żelazo w formie chelatu.

• Zapobiega niedoborowi żelaza i uzupełnia jego brak, objawiający się schorzeniem zwanym chlorozą wywołującą bladość i żółknięcie liści.

• Wspomaga przebieg fotosyntezy i wytwarzanie chlorofilu w tkankach.

• Stosowana w odpowiednich proporcjach, zapewnia żywą, intensywną zieleń roślin wodnych hodowanych w akwariach.

UWAGA! Nie stosować z innymi preparatami akwarystycznymi!

 

Zamiast tego weź zestaw planta activ z makro i mikro elementów.

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...