Skocz do zawartości

KORZENIE (pytania...)


ahaed
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś ma jakiś pomysł jak okorować dębowy korzeń o średnicy 100-120cm? Myślałem nad moczeniem i suszeniem naprzemiennym, ale bydlaka nie mam gdzie moczyć. Chyba, że w rzece ;) a może po prostu zostawić go na powietrzu przez zimę i na wiosnę nie będzie problemów z okorowaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie korzenia,w ciągu tygodnia będzie start 160l,mam 2 korzenie zakupione w sklepie i dziś je gotowałem w roztworze soli,woda była herbaciana,jutro bd gotował ale bez soli,i potem topienie ich aż wypija dostateczna ilość wody aby zatonąć.

Moje pytanie jest następujące, po ilu dniach od startu akwarium przestana barwić wodę na herbaciany kolor?

Powie ktoś o swoich korzeniach,po ilu dniach przestały zabarwiać wodę?

Ryby mam w planach zakupić po 2 tygodniach od startu akwarium.

Filtracja jbl e901 160l akwarium 100x40x40

Planowana obsada, 20-30 neon inessa,10 kirysków,krewetki RC i może parka pielęgnic ramireza w późniejszych czasach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Chce ktoś kupić korzenie ?

 

Czy zasady tego tematu są jakieś skomplikowane?

Może działu giełda nie widać? Ja go widzę, a nikt z użytkowników problemu nie zgłaszał. Więc sądzę, że działa normalnie. Także Twoje ogłoszenie jest tam raczej widoczne.

 

Pominę tutaj sprawy typu: spam, odpowiedź niezwiązana z tematem itd, itd.

 

Więc za całokształt otrzymasz teraz punkcik.

 

ps: zbieraj punkty i odbieraj nagrody. Jak mówi staropolskie przysłowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.Na wstępie chciałbym się przywitać,ponieważ jest to mój pierwszy post.Akwarystyką interesuję się od ok. 2 lat,jednak dopiero teraz postanowiłem się zarejestrować.Mam pewien problem bowiem znalazłem w lesie korzeń,który nie wiem czy będzie się nadawał do akwarium.Podejrzewam że jest to korzeń z drzewa liściastego,lecz nie jestem tego do końca pewien.Mimo leżenia dwóch tygodni w wodzie,korzeń nie tonie.

post-14616-13685170384254_thumb.jpg

post-14616-13685170384595_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 160l akwarium z filtrem JBL e901 (jutro albo pojutrze start) korzenie zakupiłem z sklepu zoologicznego i mam dodatkowe pytania.

Korzeń barwiący wodę po ilu "średnio" dniach ustępuje przy barwieniu wody?

Czy można codziennie podmieniać 10%-20% wody aby szybciej się klarowała, czy zostawić wszystko filtrowi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Na wstępie chciałbym się przywitać,ponieważ jest to mój pierwszy post.Akwarystyką interesuję się od ok. 2 lat,jednak dopiero teraz postanowiłem się zarejestrować.Mam pewien problem bowiem znalazłem w lesie korzeń,który nie wiem czy będzie się nadawał do akwarium.Podejrzewam że jest to korzeń z drzewa liściastego,lecz nie jestem tego do końca pewien.Mimo leżenia dwóch tygodni w wodzie,korzeń nie tonie.

Wie ktoś co to za korzeń i czy będzie się nadawał do akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem niedawno robiłem restart i zakupiłem korzeń w sklepie akwarystycznym, moczyłem go prawie 2tyg codziennie przez ten czas był gotowany, gdy był w 40l akwarium (tam był moczony) po 1,5 tygodnia nie puszczał już soków ale po włożeniu do głównego woda zaczęła robić się brązowa myślałem że to wina glonów wymieniałem co tydzień wode przez 1 dzień było dobrze po wymianie a na drugi dzień znowu to samo. Korzeń jest dość duży i nie wiem co robić? Wysokość korzenia 45cm szer.25cm Jest trochę za duży i myślę nad jego zmniejszeniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 160l akwarium z filtrem JBL e901 (jutro albo pojutrze start) korzenie zakupiłem z sklepu zoologicznego i mam dodatkowe pytania.

Korzeń barwiący wodę po ilu "średnio" dniach ustępuje przy barwieniu wody?

Czy można codziennie podmieniać 10%-20% wody aby szybciej się klarowała, czy zostawić wszystko filtrowi?

Barwienie korzenia zależy w dużym stopniu od jego grubości i gatunku drzewa z jakiego pochodzi,spokojnie możesz go moczyć we wrzątku lub gotować i wiadomo co jakiś czas wymieniać w garze wodę na czystą.

Nie podmieniaj wody podczas dojrzewania akwarium.Filtr nie oczyści wody z garbników po korzeniu,cierpliwości nawet jak z miesiąc lub dwa woda będzie herbaciana rybom nic się nie stanie,wiele ryb wymaga nawet wody bogatej w garbniki.Więc raczej im nie zaszkodzisz,przeciwnie.

Wie ktoś co to za korzeń i czy będzie się nadawał do akwarium.

mati007:

Korzeń może przypominać drewno liściaste ale lepiej mieć pewność.Ze zdjęcia mało można się dowiedzieć,szczególnie po zapachu.

Nawierć w niewidocznym miejscu wiertłem dziurę i powąchaj wióry,jak wyczujesz żywicę nie wkładaj go do akwarium.Ten sposób również jest polecany w przypadku gdy korzeń nie chce zatonąć gdyż jest za gruby i są wtedy kłopoty z jego nasiąkliwością,kilka małych dziurek (w niewidocznym miejscu)pomoże się dostać wodzie głębiej i szybciej,często sam tak robiłem jak mi się nie chciało kombinować z przyssawkami czy przygniataniem do dna kamieniami.Znam takich co nawet metalowe śruby wkręcali,ale tego nie polecam.Sam kiedyś jakiegoś kolosa moczyłem w 200l beczce,najpierw wsadzamy na dno korzeń i przyciskamy go kamieniami(dużo kamieni) zalewamy wodą,ciśnienie jakie się znajduje na dnie beczki pozwoli wodzie dostać się szybciej do środka.Sprawdzone kilkukrotnie-dobry sposób,ale nie każdy ma takę beczkę. ;)

Witam mam problem niedawno robiłem restart i zakupiłem korzeń w sklepie akwarystycznym, moczyłem go prawie 2tyg codziennie przez ten czas był gotowany, gdy był w 40l akwarium (tam był moczony) po 1,5 tygodnia nie puszczał już soków ale po włożeniu do głównego woda zaczęła robić się brązowa myślałem że to wina glonów wymieniałem co tydzień wode przez 1 dzień było dobrze po wymianie a na drugi dzień znowu to samo. Korzeń jest dość duży i nie wiem co robić? Wysokość korzenia 45cm szer.25cm Jest trochę za duży i myślę nad jego zmniejszeniem

lukas123:

Odpowiedź jest wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzeń może przypominać drewno liściaste ale lepiej mieć pewność.Ze zdjęcia mało można się dowiedzieć,szczególnie po zapachu.

Nawierć w niewidocznym miejscu wiertłem dziurę i powąchaj wióry,jak wyczujesz żywicę nie wkładaj go do akwarium.Ten sposób również jest polecany w przypadku gdy korzeń nie chce zatonąć gdyż jest za gruby i są wtedy kłopoty z jego nasiąkliwością,kilka małych dziurek (w niewidocznym miejscu)pomoże się dostać wodzie głębiej i szybciej,często sam tak robiłem jak mi się nie chciało kombinować z przyssawkami czy przygniataniem do dna kamieniami.Znam takich co nawet metalowe śruby wkręcali,ale tego nie polecam.Sam kiedyś jakiegoś kolosa moczyłem w 200l beczce,najpierw wsadzamy na dno korzeń i przyciskamy go kamieniami(dużo kamieni) zalewamy wodą,ciśnienie jakie się znajduje na dnie beczki pozwoli wodzie dostać się szybciej do środka.Sprawdzone kilkukrotnie-dobry sposób,ale nie każdy ma takę beczkę. ;)

Miałem już kilka korzeni,ale kupiłem je w sklepie i nie były tak ciężkie jak ten.Zapach wydaje mi sie ok,jednak barwi wode na żółto-brązowo.Dodam jeszcze że korzen pokryty jest jakąś śliską wydzieliną.

No niewiem może to ci coś przybliży ten problem.Z góry dzięki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Znalazłem dwa spore korzonki których niestety nie mam jak wygotować.

Najpierw je "obrobie" tzn. obkoruje, obetne do odpowiedniej wielkości itp.

Po tym wymoczę.

A po tym wszystkim chcę je spreparować.

Czy Jak wrzuce je do wanny, dodam powiedzmy 5kg soli, włoże dwie grzałki bez termostatu(temperatura wyniesie około 50*)

I będę dodawał gotującej się wody to będzie dobrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Ja mam taki problem wczoraj byłem w lesie wykopałem korzeń dębu żywy czyli że drzewo nie było obumarłe, okorowałem wyczyściłem karherem i zostawiłem na słońcu żeby się suszył dziś chciałem go włożyć do piekarnika na 100 stopni patrzę a tu on już ma gdzieniegdzie małe pęknięcia.

No i co teraz? Na razie wziąłem go do domu i czekam na pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...