Skocz do zawartości

Warto kupić destylator?


Rekomendowane odpowiedzi

konrad_7g W podpisie używasz jakichś sloganów na temat spamu i porządku na forum, a sam pytasz nas bezsensownie o destylator za ponad 700 złotych. Prawdę mówiąc nie chce mi się wierzyć, że byś to kupił więc pisanie tylko po to, żeby napisać mija się z celem. Filtr RO kupisz już od 80-90zł a otrzymasz wodę taką samą bądź podobną jak w przypadku "destylki" z Tesco. Ta maszyna powyżej to jakieś poPRL'owskie dziadostwo, którego bym w życiu nie kupił w dodatku w ogóle nie opłacalne w dobie - jak już wspomniałem - filtrów RO.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ludzie;] ja nawet nie znalem RO. Nie jestem chemikiem jak danielek. Ludzie, chodze do 5 klasy! Dowiem się więcej na temat RO i kirysek, nie wkurzaj się;].

EDIT:

czyli mówicie, że to daje wodę idealną tak?

EDIT2: Ale muszę mieć jeszcze normalny filtr czy tylko ten? Pytam, bo jak tylko ten, to jestem głupkiem(chociaż i bez tego jestem) mam już normalny i jakbym kupił ten....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie daje wody idealnej, tylko destylowaną. Troszkę błądzisz w pojęciach. Filtr w akwarium wewnętrzny czy zewnętrzny pilnuje, by woda w akwarium była czysta od zabrudzeń mechanicznych, chemicznych i biologicznych. Wszystkie te filtracje osiągają filtry akwariowe. To o czym piszesz to urządzenie, który z wody kranowej tworzy wodę destylowaną, czystą chemicznie. Ludzie kupując filtry RO (odwróconej osmozy, z ang. reverse osmosis) również osiągają takową wodę, ale w ilości potrzebnej do podmiany wody. Zazwyczaj podmienia się 20-30% wody. Przy 240l zbiorniku jest to 48-72l, czyli potrzebna wydajność takiego urządzenia zakładając, że robimy podmianę raz w tygodniu i na 100% objętości na RO potrzeba ok 420ml na godzinę. Urządzenie, które znalazłeś wytwarza 10l/h czyli ok 25 razy tyle ile potrzebujesz...

 

Myślę, że więcej mówić nie trzeba...

pozdrawiam hipcio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...