Skocz do zawartości

jaki filtr do akwarium 60L? obecny nic sie nie sprawdza :/


Rekomendowane odpowiedzi

mam akwarium niecale 2 tygodnie a jak sie poruszy dnem to syf sie kotluje, posiadam filtr hanza 611B, co myslicie na jego temat? zaczyna mnie wkurzac bo plywaja w akwarium jakies mikro brudy, wloski, i to sobie plywa a filtr tego nie zbiera :/ ogolnie cos tam zbiera ale moim zdaniem nie wzystko tak jak powinien :/ jaki filtr polecacie do akwarium 60L? ta deszczownia tez na nic sie zdaje bo mam korzuch bakteryjny, ktory wogole nie znika :/ caly czas jakies "paprochy, wloski, zanieczyszczenia" plywaja po wierzchu akwarium :/ chcialbym zebyscie polecili filtr wewnetrzny, zewnetrznego nie bardzo mam jak gdyz pokrywa orginalna, nie chce ciac pokrywy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kolego ten sam problem co Ty.

Posiadam 64l + hanza bla bla bla, nie pamiętam modelu i nie przypomnę sobie.

Podłączony normalnie robi pralkę, natomiast deszczownica to tak jak kolega mówił..

Rozwiązanie...

Modyfikacja deszczownicy ;-)http://i29.tinypic.com/14mauyt.jpg

I powiem Ci, że woda już od miesiąca jest LUX - nie pływają żadne "farfocle" itp.

Jeżeli faktycznie chcesz zmienić filtr to niezły by był ten TURBO z aqua el'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kolego ten sam problem co Ty.

Posiadam 64l + hanza bla bla bla, nie pamiętam modelu i nie przypomnę sobie.

Podłączony normalnie robi pralkę, natomiast deszczownica to tak jak kolega mówił..

Rozwiązanie...

Modyfikacja deszczownicy ;-)http://i29.tinypic.com/14mauyt.jpg

I powiem Ci, że woda już od miesiąca jest LUX - nie pływają żadne "farfocle" itp.

Jeżeli faktycznie chcesz zmienić filtr to niezły by był ten TURBO z aqua el'a.

 

czyli ustawic deszczownie strumieniem prostopadle do wody cos ala wodospad?

 

tak ten turbo aquael bylby dobry ale teraz juz zastanawiam sie czy by mi wszedl bo jest dosc duzy. sprobuje ustawic deszczownie tak jak Ty masz i zobacze czy to cos da ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item733094142_filtr_wewn_aquael_turbo_350l_30_150l_hit.html

 

Mam taki tylko większy. Wszystko zbiera idealnie,nic nie pływa,zero "kożucha" .

Ten filtr ciekawie wygląda, ale te wymiary to mi nie bardzo pasują... 210mm - rozumiem, że to wymiar "w dół" - moim zdaniem z tym zeolitem i gąbką to będzie dłuższy i do 60l. akwa już nie wejdzie. Ja też myślę o wymianie filtra i dlatego mnie to zastanowiło...

Co do deszczownicy... Miałam takie "pionowe" ustawienie w swoim baniaku (zresztą już wszystkie chyba miałam ;)) i kożuch jak był tak jest, a jeszcze mi bąbelki się zatrzymywały pod powierzchnią wody. Teraz kombinuję nad skimmerem własnej roboty, bo chyba telko to pomoże... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item733094142_filtr_wewn_aquael_turbo_350l_30_150l_hit.html

 

Mam taki tylko większy. Wszystko zbiera idealnie,nic nie pływa,zero "kożucha" .

Ten filtr ciekawie wygląda, ale te wymiary to mi nie bardzo pasują... 210mm - rozumiem, że to wymiar "w dół" - moim zdaniem z tym zeolitem i gąbką to będzie dłuższy i do 60l. akwa już nie wejdzie. Ja też myślę o wymianie filtra i dlatego mnie to zastanowiło...

Co do deszczownicy... Miałam takie "pionowe" ustawienie w swoim baniaku (zresztą już wszystkie chyba miałam ;) i kożuch jak był tak jest, a jeszcze mi bąbelki się zatrzymywały pod powierzchnią wody. Teraz kombinuję nad skimmerem własnej roboty, bo chyba telko to pomoże... :(

 

no i jak ci idzie z budowa tego skimmera do akwarium? mozesz zamiescic fotki tego co Ci wyszlo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy u kazdego tak jest ,ze mimo tego ,ze filtr pracuje to jak sie ruszy dnem to syf zaczyna plywac po calym akwarium? niewiem czy mam filtr do bani czy to poprostu standard a odmulacz mam standardowy i on tak idealnie z dna nie zbiera tymbardziej jak sie chce poruszyc dnem to kamyczki wchodza w szczeliny od odmulacza i tyle z tego jest :/ mam filtr hanza 611B a zastanawiam sie nad aqauel Turbo 350 i pytanie odnosnie tego filtra- czy nie robi on efektu przyslowiowej pralki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...