Skocz do zawartości

pyt. dot. biostartera


Rekomendowane odpowiedzi

mam takie pytanie co do biostarterow- czy ten plyn ktory wlewamy do akwarium (te bakterie) to one po wlaniu tego plynu juz sa w tej wodzie czy one dopiero sie wytworza?

 

moje akwarium dojrzewalo dokladnie 11 dni ale musialem od nowa zrobic wszystko i woda ktora byla wczesniej wlalem spowrotem z 10-15litrow (dokladnie nie liczylem) i dolalem biostarteru ,reszta wody nowa z kranu. filtr przemylem w tej starej wodzie, ile czasu jeszcze potrzeba zeby mozna bylo wpuszczac pierwsze ryby? wiem ,ze to powinno trwac 2-3 tyg ale moze bedzie mozna skrocic ten czas z uwagi na biostarter. nie mam w tej chwili paskow zeby zrobic testow wody. ale co byscie polecili, zeby zrobic dokladniejsze testy wody i w miare taniego?

 

wytworzyl mi sie tzw. kożuch bakteryjny ale mam nadzieje ,ze nie bedzie on przeszkadzal w chowaniu ryb? (chce go w najblizszym czasie wyeliminowac)

 

 

_____________________________________

moje pierwsze akwarium po latach 60L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eh.

 

producenci [np Tetra] oficjalnie zalecają nawet przy biostarterach poczekanie ok 2tyg albo i więcej.

 

...bakterie się wytwarzają w tym czasie.

...bakterie nitrifikacyjne odpowiedzialne za cykl azotowy.

...bakterie nitrifikacyjne to bakterie tlenowe ,bez tlenu giną

...bakterii nitrifikacyjnych nie można "zamknąć" w żadnym preparacie co wynika z powyższego

...w biostarterach znajduje się co najwyżej pożywka dla bakterii ,było na forum wiele razy

 

mile widziane jest w trakcie dojrzewania akwarium np. gąbka w filtrze ze starego działającego innego akwarium.

trochę wody z jakiegoś dojrzałego.

dużo bakterii jest w podłożu ,ale tego raczej się nie przenosi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...