Skocz do zawartości

jak stworzyć działający proces denitryfikacyjny


zientas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam byle jaki proces azotowy w moim akwa, NO2 jest bardzo dobre, ale NO3 to przeważnie 50, nawet cotygodniowe podmiany wody niewiele dają, nawet zaczołem podmieniać 2x w tygodniu po 25-30% a potem co 2 tygodnie i efetk ten sam 50-100 jednostek przed wymianą.

Wiem zaraz powiecie mi czy nie mam za dużo ryb, czy jest wystarczająco roślin, czy jest co2, więc odpowiem że rybek jest ok 2,3 cm/l wody i chciałbym mieć wiecej, roślin bardzo dużo i może one są przyczyną bo często w takim gąszczu gniją jakieś oderwane listki i tego nie widać, zbiornik nawożoney co2.

Czy z was wie jak poprawić proces denitryfikacji czyli rozpadu NO3 do azotu, jak zrobić filtr denitryfikacy?

pozdrawiam

zientas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoj licznik zarybienia jest nie do konca jasny xD takim czyms sie radze nie poslugiwac. jak nie opiszesz blizej akwarium , pielegnacji i sprzetu (w tym przeplyw wody w filtrze) to nikt Ci nie pomoze niestety. i jak mam Cie rozumiec ? chcesz w akwa rozlozyc NO3 do czytsego azotu ? lol :lol: no3 sie wlasnie rosliny zywia . z jakich testow korzystasz? przycinaj gaszcz bo martwe szczatki roslin ktore Ci czesciowo gnija na dnie to tez robota dla bakterii nitryfikacyjnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fliltr tetratec 700

2x porcelanka

jeden worek torfowy - dla obniżenia ph bo było 7,5-8

2 razy fizelinka

reszta to gąbka

filtr czyszczę co 2 mies w wodzie z akwa.

korzystam z testów jbl

rekina nie trzymam,

jeśli jeszcze na coś mogę odpowiedzieć dla rozwiązania problemu to pytajcie.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Proces stworzony, choć woda jest trochę śmierdzoąca to w akwarium jest ok 50 jednostek a z filtra leci woda zupełnie oczyszczona, jesyny minus woda oczyszczona ma 5ph i trochę nieprzyjemny zapach ale może to przez złoże.

Jakie testy jeszcze sprawdzić aby mieć pewność że nie potruję rybek?

zientas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...