Skocz do zawartości

Woda przyniesiona ze sklepów zoologicznych


Rekomendowane odpowiedzi

Mam, pytanko co tak właściwie należy robić z wodą którą przyniesiemy w woreczkach ze sklepów zoologicznych razem z rybkami?

 

Odlewamy ją i wpuszczamy same rybki czy wlewamy wszystko do naszego akwarium?

 

Dzięki za odpowiedź

 

I pytanie z innej beczki, przed wpuszczeniem rybek rozumiem że należy wyrównać temperaturę w woreczku... aby była taka jak w awk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robię tak :

Rybki w woreczku na około 30 min wkładam do akwarium niech się temperatura wyrówna.

Później nad miską przelewam wodę z woreczka przez siatkę do wyławiania rybek, następnie rybki z siatki przekładam delikatnie do akwarium. Wszystko robię szybko, żeby nie stresować rybek bo i tak dla nich to spore przeżycie.

 

A wody z woreczków nie wlewam bo wcześniej jak wlałem to niestety miałem zaraz inwazję ślimaków pomimo iż wodę dokładnie przejrzałem ale jakiś ślimak mi umknął ;) Teraz zapobiegawczo robię jak napisałm -może większy stres dla rybek ale inwazji ślimaków nie miałem od tego czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woreczek wkładamy do akwarium w celu wyrównania temperatury i co 10 min wlewamy do niego troche wody z akwarium w celu jej zmieszania tak z 3 razy i sru do akwa

 

bzdura! nie rób tak

nie przelewa się wody ze sklepu zoologicznego.

warunków w akwa nie zbliży rybie do starych.

a może przynieść pasożyty ,choroby ,ślimaki.

wyrównujemy temperaturę ,ph i inne czynniki ,i wpuszczamy SAMĄ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woreczek wkładamy do akwarium w celu wyrównania temperatury i co 10 min wlewamy do niego troche wody z akwarium w celu jej zmieszania tak z 3 razy i sru do akwa

 

bzdura! nie rób tak

nie przelewa się wody ze sklepu zoologicznego.

warunków w akwa nie zbliży rybie do starych.

a może przynieść pasożyty ,choroby ,ślimaki.

wyrównujemy temperaturę i wpuszczamy samą

sam jesteś bzdura!

ma to na celu przystosowanie ryby do parametrów wody w naszym akwarium

Przeprowadzając aklimatyzację ryb mamy pewność, że ryba będzie w dobrej kondycji po wpuszczeniu. Po wpuszczeniu ryb nie należy zapalać światła, aby nie płoszyć ryb. Dzięki aklimatyzacji zmniejszamy czynniki stresujące.

poczytaj a później się wypowiadaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że na przystosowanie parametrów potrzeba paru godzin a nie minut...

czytaj

woreczek wkładamy do akwarium w celu wyrównania temperatury i co 10 min wlewamy do niego troche wody z akwarium w celu jej zmieszania tak z 3 razy

po włożeniu worka do akwarium czekam 10/15 min i wlewam troszkę wody i robi tak jeszcze 3 albo 4 razy wychodzi prawie godzina to w zupełności wystarcza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atreyu sorry ale to co mówi cannabinol to prawda , powinno sie wyrównywac nie tylko temp ale i ph , jak ma sie w sklepie "kranówe" co ma np 7ph a Ty masz w akwa 6ph to dla ryby jest różnica , co 10 min dolewać wody z akwa, tak z 3-4 razy, dla wyrównania parametrów i dopiero "sru"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wpuszczałem na razie tylko gupiki i otoski oba zestawy z innych sklepów wpuszczane tak jak opisał to cannabinol i uważam że to najmniej stresujący ryby sposób a co do ślimaków to chyba był po prostu zbieg okoliczności. Widocznie były w sklepie w wodzie razem z rybkami widać że czasami sprzedawcy tak robią żeby zbiorniki nie zarosły glonami może akurat tak ci się trafiło... poza tym z tym przecedzaniem... ryba może doznać szoku choćby z racji zmiany pH inne w woreczku inne w akwa dlatego jestem zwolennikiem stopniowego dolewania wody z akwa do woreczka i potem przelania rybek.

 

Tyle się produkowałem że mnie playboy wyprzedził :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atreyu sorry ale to co mówi cannabinol to prawda , powinno sie wyrównywac nie tylko temp ale i ph , jak ma sie w sklepie "kranówe" co ma np 7ph a Ty masz w akwa 6ph to dla ryby jest różnica , co 10 min dolewać wody z akwa, tak z 3-4 razy, dla wyrównania parametrów i dopiero "sru"

o sory sory

 

no ok a czy ja mowie że nie wyrównywać?

 

pisałem NIE PRZELEWAĆ WODY Z SKLEPU DO AKWARIUM

 

z akwarium do woreczka można ile wlezie.

ale wodę starą z woreczka ,nawet zmieszaną z nową nie wolno.

tak się nic nie przeniesie ,unika się później połowy chorób i ustrojstw.

a wlewanie wody która ma już to samo ph i inne czynniki z powrotem do akwa nie ma sensu.

 

robie tak. 10 lat stało akwarium ,nigdy ospy ,pleśniawki ,ani innych chorób [+ zaufany akwarysta ,kwarantnny] ,raz wpuściłem rybę z wodą i proszę ,epidemia ,zatoczków.

 

nie rób tak ,tyczyło się wpuszczania ryby z wodą.

jeszcze raz powtarzam ,warunki można wyrównać ale wody z zoologicznego nie powinno się wpuszczać. Nic to nie da a może zaszkodzić.

 

woreczek wkładamy do akwarium w celu wyrównania temperatury i co 10 min wlewamy do niego troche wody z akwarium w celu jej zmieszania tak z 3 razy i sru do akwa

wszystko ok. ale nie sru z wodą ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atreyu sorry ale to co mówi cannabinol to prawda , powinno sie wyrównywac nie tylko temp ale i ph , jak ma sie w sklepie "kranówe" co ma np 7ph a Ty masz w akwa 6ph to dla ryby jest różnica , co 10 min dolewać wody z akwa, tak z 3-4 razy, dla wyrównania parametrów i dopiero "sru"

 

no ok a czy ja mowie że nie wyrównywać?

 

pisałem NIE PRZELEWAĆ WODY Z SKLEPU DO AKWARIUM

 

z akwarium do woreczka można ile wlezie.

ale wodę starą z woreczka ,nawet zmieszaną z nową nie wolno.

tak się nic nie przeniesie ,unika się później połowy chorób i ustrojstw.

mówiłeś też

bzdura! nie rób tak

nie przelewa się wody ze sklepu zoologicznego.

warunków w akwa nie zbliży rybie do starych.

a może przynieść pasożyty ,choroby ,ślimaki.

wyrównujemy temperaturę i wpuszczamy samą

"wyrównujemy temperaturę i wpuszczamy samą"

nie ma tu słowa o dolewaniu wyrównywaniu parametrów a w dodatku napisałeś na samym początku że to bzdura

tak to jest jak się ktoś do błędów nie potrafi przyznać

 

PS: koniec nie mam już do ciebie siły panie: najlepszy wszystko wiedzący najlepiej akwarysto. nie będę wdawał się już w żadne dyskusje z tobą, bo nie mogę się równać z twoim geniuszem a także wieloletnim doświadczeniem

 

edit:

a wlewanie wody która ma już to samo ph i inne czynniki z powrotem do akwa nie ma sensu.

nie mów mi że sprawdzasz ph w woreczku z rybkami ze sklepu :shock:

 

 

jeszcze raz powtarzam ,warunki można wyrównać

ty hodujesz gupiki molinezje i platki ja microrazbory sp galaxy, boraras brigittae i otoski, i musze wyrównywać wszystko bo mi szkoda rybek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jestem młodszy a wiem więcej od Ciebie ;)

 

to do postu mogę dodać

 

wyrównujemy temperaturę ,ph i inne czynniki ,i wpuszczamy SAMĄ

bez wody z zoologicznego mogącą zawierać szkodliwe wirusy ,bakterie ,pasożyty

 

teraz jest super ,cud miód ,git :D

 

PS: nie ukrywam że wiem zarówno o życiu jak i akwarystyce więcej od Ciebie i nic nie biorę :)

i uważam się za lepszego człowieka niż ty i to zdanie kilku osób które poznałem na PW i GG ;)

nie łap mnie za słówka znowu i rozumiem że już nie chcesz się kłócić bo dwa ostrzeżenia za obrażanie mnie uspokoiły cię zupełnie ;)

 

 

akwaryści ,zaznaczam akwaryści ,nie jakiś koleś co ma jedno akwa z dwoma patykami.

nie wlewają wody ze sklepu zoologicznego.

a jak wlewają to nie do ogólnego ,jako kwarantanne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...