Skocz do zawartości

ciut inna obsada do akwa 200l 100x40x50


Rekomendowane odpowiedzi

Witam , wlasnie planuje obsade do akwa poniewaz mieszkam w uk mam male problemy ze znalezieniem odpowiedniej obstawy.

Co powiecie na taka:

 

 

Neon Tetra x30 (neon innesa)

Assorted angelfish x4 (zaglowiec skalara)

Catfish x(zbrojnik niebieski)

Gourami x2 (jeszcze nie wiem jakie- co myslicie o tych?)

http://www.aquaticlifedirect.co.uk/Fish ... ianGourami

Black Molly x? (molinezja)

Green swordtail x? (mieczyk hellera)

 

17.08- wlasnie dokupilam dwa korzenie i kilka roslinek do akwa a jutro jade po wiecej poniewaz beda mieli nowa dostawe w akwarystycznym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem przekonany czy to dobra obsada... Noeny mogą stać się pokarmem dla skalarów, molinezji nie polecam razem z mieczykami, bo zamieszkują tą samą strefą i szybko robi się ciasno. A to gurami wygląda mi na wielkopłetwy - są dość agresywne. Lepiej poszukaj prętników karłowatych. Są bardzo podobne a łagodne. Trzymaj je w haremie (1 samiec + 2 samice, lub 2 samce i 3-5 samic)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to moze narazie wstrzymam sie z mieczykami , gurami

 

bedzie wiec:

molinezja x ? nadal nie wiem ile (sa dostepne biale i czarne -co myslicie aby je pomieszac, wyjdzie ladne potomstwo - nakrapiane ;) )

skalarx4

zbrojnik niebieskix2

neon innesax30

 

 

co powiecie jesli do tego doloze 2 welonki (koniecznie chce je zabrac z akwarium synka bo maja tam zdecydowanie za malo przestrzeni)

Ps. czy dodac jakies krewetki co by mi ciut oczyszczanie zbiornika wzroslo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem przekonany czy to dobra obsada... Noeny mogą stać się pokarmem dla skalarów, molinezji nie polecam razem z mieczykami, bo zamieszkują tą samą strefą i szybko robi się ciasno. A to gurami wygląda mi na wielkopłetwy - są dość agresywne. Lepiej poszukaj prętników karłowatych. Są bardzo podobne a łagodne. Trzymaj je w haremie (1 samiec + 2 samice, lub 2 samce i 3-5 samic)

 

pozdrawiam

nie moge nsie zgodzic w sprawie neonów z kiryskiem ja mam ławice rozbory która jest miejsza ... na poczatku fakt wykladała ona dla mych skalarów jak pokarm ale potem dały sobie spokój ... zadna nie została zjedzona.... co do gurami to nie , tu sie zgodze jest agresywna powinno sie trzymac ze skalarami moze obgryzac im płetwy...

i pamietajmy skalary dobierac w pary !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skalary polecam jak najbardziej na 200l polecam 3 pary i 30sztuk rozbory klinowej cos na dno np. 5 kirysków i cos na glony polecam otoski ale to juz wzgledem zapotrzebowania czyli jaki masz czas naswietlania nawozów i co2 wszystko zalazy od tego ile bedziesz miec glonów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melosmiacz a mozesz mi podac jaka jest pelna nazwa na te rozbory, kiryski i otoski? dzieki

 

edit:

 

Przy 200 litrach może sie skusić na 4 Zbrojniki niebieskie :D;)

 

szukalam , nie maja u mnie w akwarystycznym , maja zbrojniki ale inne gatunki

 

mod: edytuj posty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie ????

nazywaja sie Sailfin pleco , sa takie lekko brazowawe, jak je ogladalam to moze maja ze 3cm ale podobno moga urosnac przy sprzyjajacych warunkach nawet do 50 cm

 

 

Melosmiacz , kiedy ja sie zakochalam w zbrojnikach :oops: , moge z innych zrezygnowac ale je MUSZE miec :lol:

 

 

 

ps.dzieki wielkie dla moderatora :) zapomialam sie i napisalam posta pod postem a pozniej nie wiedzialam jak je polaczyc :oops: obiecuje poprawe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

200 l to za mało dla zbrojnika ????? no coty ???? To jest wystarczająco :!::!:

Heh a też bardzo lubie zbrojniki jak możesz to zapodaj zdjęcie ty glonków z twojego zoologa :)

 

z tego co podaja w ksiazecce ktora sobie kupilam a'propo rybek tropikalnych to podaja ze musi miec byc w akwa o minimalnych rozmiarach 120x45x45 (jesli mieszka z innymi gatunkami) a 90x45x45 jezeli tylko ze swoim gatunkiem . Za to na innej stronie (http://fish.mongabay.com/species/Pteryg ... iceps.html) napisano ze moze byc w akwa 76l pod warunkiem ze nie przekroczyl 13cm , po przekroczeniu tej wielkosci musi zostac natychmiastowo przeniesiony do wiekszego akwa.

 

to link na tego co maja u mnie w petshop

http://images.google.co.uk/imgres?imgur ... N%26um%3D1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za dwa dni jade kupowa rybki bedzie:

neon innesax20

skalarx4

zbrojnikx2

molinezja czarna i biala x6 (lacznie)

red cherryx10

no i otoski jak sie juz dowiem jaka jest ich pelna nazwa (bede mogla sobie przetlumaczyc)

welkonkax2 (musze zabrac od synka z akwa bo ma za male -21l ,tak przyjaciolce sprzedali jak kupowala malemy prezent)

zastanawiam sie jeszcze nad ta rybcia ale nie wiem jak sie nazywa po polsku

http://images.google.co.uk/imgres?imgur ... N%26um%3D1

 

co o tym zestawie myslicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poklony dla Shem ;) dzieki juz sobie znalazlam jak beda te otoski,

naprawde do tej obsady nie moge dac tych welonkow (jaka obsada w takim razie pasuje do nich bo mi juz pomyslow zaczyna brakowac :( a musze je zabrac z malego akwa - oddac tez za bardzo nie moge bo nie moje a syna :roll: )

 

gorzki93 co sie nie nadaje welonka czy ta druga rybka ? i dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gorzki93 proszę cie przestań spamować i wprowadzać ludzi w błąd, dostałeś już dzisiaj ostrzeżenie ale chyba jesteś tak zajęty "robieniem swego" że nawet nie zauważyłeś

 

Welonki nie możesz trzymać w tym akwa z prostego względu, jest to ryba zimnolubna a to że może zjeść neonki to tylko przez przypadek, jako, że nie jest to agresywna ryba.

 

Paletek również nie możesz trzymać w tym akwa jako, że nie nadają się one do zbiorników ogólnych z powodu swojej delikatnej natury jak i, że jest to ryba wrażliwa na wszelkie zmiany parametrów wody tak więc jest polecana raczej zaawansowanym akwarystom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...