Skocz do zawartości

pytanie o labeo i brzanke rekinią


Rekomendowane odpowiedzi

posiadam 112l zbiornik,miesiąc temu zakupiłem grubowarga dwubarwnego 2szt.

zastanawiam się teraz nad kupnem brzanki rekiniej ale pytanie jest czy labeo nie będzie jej atakował?czy ktoś trzymał już te dwie rybki razem i z jakim skutkiem?wiem,że napewno labeo atakuje kosiarki.do tej pory żadnych innych ryb w zbiorniku labeo mi nie atakował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Masz za małe akwarium na 2 labeo !! Będą co chwilę walczyć o terytorium . A co do brzanek rekinich to rybki stadne i raczej nie do 112l ;) . Chyba że masz basen w ogródku i je tam później przełożysz ;) . A co do zachowania labeo to u mnie raz na jakiś czas pogoniły kosiarki i dosyć często siebie nawzajem . Pomimo tego , że mam akwarium długie na 160 cm to i tak nie potrafiły do końca określić własnego terytorium ! Co chwilę wchodziły sobie w drogę :roll: . Więc jak już chcesz zostać przy labeo to jeden osobnik a z brzanek rekinich zrezygnuj !! Miałem kiedyś dwie i urosły mi do 20 cm :shock: , a podobno to nie jest górna granica :shock: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamiętam jak kupowałem labeo i na pytanie czy bedzie agresywny dla innych rybek(w sklepie) otrzymałem odpowiedż że to spokojna rybka. Mam teraz małego labeo i małą brzanke rekinią i wielki problem bo faktycznie labeo atakuje rekinka i nawet ostatnio zerknałem i jest ślad na płetwach tych zatargów.Dobrze że szykuje trochę więcej wody w mieszkaniu to bedzie gdzie je porozdzielać.Jednym słowem nie polecam w małych wodach tych gatunków razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze molinezje,gupiki,glony,kirysy,bocje,mieczyki.żadnej z wymienionych ryb nie atakują mi,nieraz jedna pogoni drugą,może są jeszcze za małe,mają około 9cm.mi również udzielono odpowiedzi,że są rybkami spokojnymi.na razie nie narzekam na nie,ale ostatni raz kupiłem tak w ciemno.pomyśle o skalarkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...