Skocz do zawartości

ślimaki!!!


Rekomendowane odpowiedzi

A gadanie :P Bocje do 52 litrów ??? Ja miałem plagę tych ślimaków, wybierałem i kupiłem 2 ślimaki anatome helena, Teraz nie mam ani jednego ślimaka poza helenkami, wszystko wyjadły nawet świderki ;) Czasami wrzucam im trochę zatoczków to po 2-3 dniach już żadnego nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ze ślimakami czasem tak bywa.Kumple mnie ostrzegali przed zrobieniem błędu z wpuszczeniem do akwy takiego stworzonka podobno potem musieli gotować i miażdżyć piasek.Ostatnio byłem w zoologicznym i mają jedno wielkie bodaj 240L akwarium i tam pare rybek i w pysk ślimaków normalnie tysiące .Wszedzie łażą na szybach na korzeniach po prostu plaga a na dole karteczka ślimak 2,50 zł . "człowiek nie jest taki żeby czegoś nie wymyślił" i robią sobie interes na własnym nieszczęściu ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te ślimaki to zatoczki czy jakoś tak, roślin nie musisz wyrzucać tylko przełożyć do innego naczynia i słyszałem żeby zrobić mieszankę kwasku cytrynowego i wody czy coś i zamoczyć je tam na chwilkę nie długo bo upali je. Ale zaczekaj na potwierdzenie innych. Albo kupić helenki nie dużo, tak tylko żeby jakoś one kontrolowały liczebność ślimaków. Helenki nie zdziałają nic szybko ale kiedyś tam :roll: ... będziesz musiał je dokarmić :) .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te ślimaki to zatoczki czy jakoś tak, roślin nie musisz wyrzucać tylko przełożyć do innego naczynia i słyszałem żeby zrobić mieszankę kwasku cytrynowego i wody czy coś i zamoczyć je tam na chwilkę nie długo bo upali je.

dobra metoda na glona nie wiem jak ze ślimakami

 

Słyszałem że to tak działa też na ślimaki ale to niczym nie poparte informacje.

Ps. Jak ktoś ma na zbyciu roślinkę to może spróbować i się podzielić wnioskami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...